pierwszy taniec na weselu
Atrakcje weselne,  Organizacja wesela

Pierwszy taniec – jak go urozmaicić?

Pierwszy taniec to tradycyjny i uroczysty sposób na rozpoczęcie przyjęcia weselnego. Dzisiaj zobaczyć można go na prawie wszystkich weselach. To ważny, często spektakularny moment dla gości, który wywołuje dużo emocji. Dlatego właśnie powoduje on tak wiele stresu u pary młodej. Strach przed upadkiem, pomyleniem kroków, lub – co gorsza – podeptaniem siebie nawzajem odtrąca nowożeńców od tego zwyczaju. Na szczęście istnieją sposoby na odwrócenie uwagi gości od nóg młodego małżeństwa!

Mimo tego, że wesele wiąże się z wystarczającą ilością kosztów i planowania warto poświęcić chwilę na organizację pierwszego tańca. Kiedy odejdą nerwy, staje się on świetnym wspomnieniem i doświadczeniem, które pamięta się przez lata. Co zrobić więc by wasz taniec był jedyny w swoim rodzaju, lub jak ukryć brak umiejętności tanecznych?

para tańczy w dymie

Ciężki dym na wesele

Pierwsza propozycja urozmaicenia tańca skierowana jest dla par nieczujących się dobrze na parkiecie. Ciężki dym świetnie ukryje drobne potknięcia lub niedoskonałości i uwydatni to co najważniejsze — wasze uczucia. Dodatkowo gwarantuje piękny efekt spaceru w chmurach i świetną okazję do zdjęć.

Jak działa ciężki dym? Dzięki zastosowaniu suchego lodu oraz zjawiska sublimacji, czyli pominięcia stanu ciekłego powstaje gęsta, bezzapachowa mgła. Przez swoją ciężkość nie unosi się ona do góry, a po paru minutach całkowicie znika, tworząc przestrzeń do tańca dla gości.

Ile kosztuje taka atrakcja? Cena zależy od wielkości sali oraz długości pierwszego tańca. Najczęściej ceny wahają się między 400 złotych, a 800 złotych.

confetti w kształcie złotych gwiazdek

Confetti podczas pierwszego tańca

Znacznie tańszym wyborem, ale równie urokliwym są tuby z confetti. Zaskoczą one gości, a dzieci bawiące się na weselu otrzymają kolejną atrakcję. Do wyboru są różne kształty. Można wybrać piękne płatki róż lub mieniące się kształty — serca czy gwiazdki. Znaleźć można również oferty z projektowaniem własnego confetti. Gdy z tub wystrzelą wasze inicjały, na pewno zrobi to wrażenie na gościach, a dodatkowo staną się one kolejną pamiątką. Koszt jednej tradycyjnej tuby nie przekracza 20 złotych, więc nie stanowi to dużego wydatku.

wiszące suknie ślubne

Zmiana kreacji na weselu

Sposobem na zaskoczenie gości jest zmiana stroju na pierwszy taniec. Można wybrać np. krótszą sukienkę i płaskie buty, które ułatwią wykonanie układu, choć nie jest to jedyna opcja. Zdarza się, że pary młode decydują się na zabawne stroje, zamianę ubrań pani i pana młodego, albo śmieszne rekwizyty. Węże boa, duże okulary lub wąsy staną się dodatkowym urozmaiceniem, które można wykorzystać w trakcie późniejszej zabawy. Dzięki nim uroczystość nabierze luźniejszego charakteru.

goście tańczą na weselu

Weselny flash mob

Co to flash mob? To po prostu porwanie gości do wspólnego tańca! Wystarczy stworzyć prosty układ, który publiczność będzie w stanie powtórzyć, a cały stres związany ze wpadkami tanecznymi odejdzie w zapomnienie. To zdecydowanie najbardziej zaskakująca forma pierwszego tańca, która świetnie zintegruje wszystkich uczestników.

Jeżeli jednak nie chcecie włączać do zabawy całego wesela, możecie zatańczyć tylko z wybranymi osobami na przykład druhnami i drużbami. Najlepiej do takiej formy rozpoczęcia przyjęcia weselnego nadadzą się mixy popularnych piosenek, do których każdy będzie chciał rozpocząć taniec.

para młoda się całuje

Pierwszy taniec nie musi być klasycznym walcem! Jedynym co ogranicza parę młodą, jest ich kreatywność. W większości przypadków nie trzeba martwić się o pomyłki, a jeżeli już się zdarzą, to będzie to po prostu zabawne wspomnienie dla gości.

Warto poświęcić chwilę na zorganizowanie tańca, gdyż jest to jedyna w swoim rodzaju pamiątka, która nie musi generować dodatkowych kosztów, niezależnie czy wesele odbywa się w 5 gwiazdkowym hotelu czy w małym pensjonacie.

One Comment

  • ania

    Pierwszy taniec to najbardziej stresujący moment wesela, chyba bardziej niż składanie przysięgi ;P dobry byłby post jak poradzić sobie z tym stresem i czy można pierwszy taniec czymś zastąpić?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *