Sprawdź dostępność

Pałac Żeleńskich

Sprawdź dostępność
Typ obiektu pałac
Cena za osobę od 0.00 PLN
Max. liczba gości 100
Liczba miejsc
noclegowych
20
Liczba miejsc
parkingowych
---
Klimatyzacja ---

Pozostałe cechy obiektu

Sala dostępna do godziny
---
Płatność za dodatkowe godziny
---
Korkowe - własny alkohol
---
Zaliczka
---
W plenerze
---
Dekoracja sali
---
Dla niepełnosprawnych
---
Obiekt monitorowany
---
Animator dla dzieci
---
Pokój zabaw dla dzieci
---
Plac zabaw dla dzieci
---
Wifi
---
Bar
---
Rozwiń wszystkie

Sale weselne w Pałac Żeleńskich

Sale weselne są przestronne, znajdują się na jednym poziomie i są połączone ze sobą szerokimi, wygodnymi przejściami, co daje wrażenie jednej wspólnej sali. Miejsce do tańca znajduje się w środku. Jest to westybul z otwartą przestrzenią w kierunku górnych kondygnacji, z balkonem widokowym na pierwszym piętrze. Z tego miejsca jest cudowny widok na tańczących na dole. Westybul jest połączony z główną salą szerokimi trzyskrzydłowymi drzwiami, które - w zależności od potrzeb - można otwierać częściowo lub całkowicie. W tym drugim przypadku uzyskuje się efekt połączenia obydwu wnętrz, dzięki czemu jest bezpośredni kontakt z tańczącymi. Z głównej sali można wyjść na taras z widokiem na fontannę, z którego jest zejście schodami kamiennymi bezpośrednio do ogrodu. Mamy 2 rodzaje stołów, które ustawia się w różnych wariantach:
 • owalne – 8 do 14 osób przy jednym
 • prostokątne – zestawiane w długie ciągi („podkowa” lub „grzebień”)
Pałac Żeleńskich - Sale - zdjęcie 1
Pałac Żeleńskich - Sale - zdjęcie 2
Pałac Żeleńskich - Sale - zdjęcie 3
Pałac Żeleńskich - Sale - zdjęcie 4
Pałac Żeleńskich - Sale - zdjęcie 5

Sala Koncertowa

 • 100 osób
 • --- m2
brak zdjęcia

Kawiarenka

 • 40 osób
 • --- m2
brak zdjęcia

Salonik

 • 20 osób
 • --- m2

Pokoje

Na piętrze w pałacu znajduje się 7 pokoi 2- i 3-osobowych (każdy w innym wystroju). Wśród nich - pokój dla Młodej Pary. Dwa pokoje tworzą apartament 2-pomieszczeniowy. Pokoje są przytulne, mają łazienki oraz wygodne 1- i 2-osobowe łóżka. Są przestronne. Może się w nich przenocować przy wykorzystaniu wszystkich łóżek – maksymalnie 20 osób. Możliwość rezerwacji noclegu ze śniadaniem lub bez. Pozostali goście nocują w pobliskich hotelikach, gdzie mogą być przewiezieni na nasz koszt.

Catering

Nasz catering jest sprawdzony od wielu lat. Proponujemy kilka zestawów menu z możliwością modyfikacji i wprowadzania zmian. Przykładowe zestawy są zamieszczone na naszej stronie www. Jest możliwość udziału we wcześniejszej degustacji potraw i dań. Nasze usługi cateringowe cieszą się dobrą opinią, dania są smaczne, oryginalne i różnorodne (tak oceniają to nasi klienci, którzy już organizowali w tym miejscu swoje przyjęcia weselne). Jednym z wariantów menu jest wersja z daniami grillowymi, serwowanymi na zewnątrz w ogrodzie przy stolikach z ładnymi zadaszeniami typu namiotowego. Można u nas zamawiać ciasta, ciasteczka i torty indywidualnego wypieku, na naturalnych składnikach.

Atrakcje

Aby uatrakcyjnić Państwa przyjęcie weselne proponujemy dodatkowe usługi, wzbogacające nasza ofertę:
 • Możliwość aranżacji całości lub części przyjęcia w ogrodzie (dania grillowe);
 • Organizacja ślubów cywilnych na miejscu – we wnętrzu lub w plenerze (urzędnik USC przyjeżdża na miejse);
 • Dekoracja kwiatowa wykonywana przez naszą florystykę;
 • Torty indywidualnego wypieku na naturalnych składnikach (pyszne);
 • Apartament dla Młodej Pary na miejscu w pałacu;
 • Dodatkowa oprawa muzyczna zarówno uroczystości weselnej jak i ślubu: np. kwartet smyczkowy (klasyka i rozrywka), muzyka dawna, itp.
 • Wynajem bryczki, powozu, a nawet konia z odświętnym nakryciem i siodłem;
 • Możliwość robienia zdjęć plenerowych w parku.
 • Dla większej ilości gości (powyżej 160 os.) instalowany jest w parku dom namiotowy.

Opis obiektu

Pałac Żeleńskich - obiekt - zdjęcie 1
Pałac Żeleńskich - obiekt - zdjęcie 2
Pałac Żeleńskich - obiekt - zdjęcie 3
Pałac Żeleńskich - obiekt - zdjęcie 4
Pałac Żeleńskich w Grodkowicach, oddalony od Krakowa o 20 minut drogi autostradą A4 w kierunku Bochni, jest pięknie położonym obiektem zabytkowym na wzgórzu widokowym, w niedalekiej odległości od Puszczy Niepołomickiej i malowniczego zakola Raby. Otoczony zielenią parkową, z przyjaznymi, przestronnymi wnętrzami, znakomicie nadaje się na organizację eleganckich przyjęć weselnych oraz ślubów w plenerze. Oferujemy kompleksową obsługę tych imprez oraz doradztwo w tym zakresie. Budowla powstała w 1902 roku, na miejscu wcześniejszego parterowego dworu, zlokalizowanego w części parkowej dużego areału ziemskiego, należącego od XVII wieku do rodziny Żeleńskich herbu Ciołek. Pałac zaprojektował w stylu neomanierystycznym modny naonczas architekt, Teodor Talowski. Jest to budynek jednopiętrowy, o nieregularnej bryle, z licznymi wykuszami, loggiami, z trójkondygnacyjną wieżą i trójbocznym ryzalitem. Zbudowany z czerwonej cegły, detale wykonane z kamienia. Przy pałacu zachował się rozbudowany zespół folwarczny, m.in. zabytkowe obory, powozownie, stajnie. Obecnie mieści się tam m.in. klub jazdy konnej oraz hotel dla koni. W grodkowickim majątku urodził się znany polski kompozytor Władysław Żeleński. Przyjeżdżał tu także na wakacje jego syn, słynny literat i publicysta, Tadeusz Boy-Żeleński. Obecnie odbywają się tu także koncerty.

Opinie

Aktualnie brak opinii dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj opienię!

Dodaj opinie

Sprawdź dostępność

Obiekty weselne w okolicy