Sprawdź dostępność

Dom Restauracyjny Krokodyl

Sprawdź dostępność
Typ obiektu restauracja
Cena za osobę od 0.00 PLN
Max. liczba gości 120
Liczba miejsc
noclegowych
---
Liczba miejsc
parkingowych
---
Klimatyzacja ---

Pozostałe cechy obiektu

Sala dostępna do godziny
---
Płatność za dodatkowe godziny
---
Korkowe - własny alkohol
---
Zaliczka
---
W plenerze
---
Dekoracja sali
---
Dla niepełnosprawnych
---
Obiekt monitorowany
---
Animator dla dzieci
---
Pokój zabaw dla dzieci
---
Plac zabaw dla dzieci
---
Wifi
---
Bar
---
Rozwiń wszystkie

Sale weselne w Dom Restauracyjny Krokodyl

Na piętrze „Domu Restauracyjnego Krokodyl” mieszczą się trzy sale. Pierwsza z nich - Sala pod Arkadami – trójdzielna, podzielona jest filarami, utrzymana w stylu renesansowym. W jej środkowej części znajduje się tynkowany kominek. Zdobią ją XVIII – wieczne żyrandole i kinkiety. Dekorowane okna jasno-kremowymi zasłonami uszytymi z pięknych, miękkich tkanin. Na zasłonie każdej widnieją scenki rodzajowe, które są repliką ręcznie malowanych płócien Pierra Frey’a. To szyk XVIII-wiecznej Francji, a także egzotyka oraz fantazja mitologicznych podań. Obok tradycyjnych wzorów na tkaninach pojawiają się m.in. rysunki postaci z bajek La Fontaine’a, słodyczy, paryskich zabytków. Sala Kominkowa „Domu Restauracyjnego Krokodyl” utrzymana jest również w stylu renesansowym. Uwagę zwraca piękny belkowy sufit i stylowy kominek. Okna zdobią zasłony z naturalnego jedwabiu w bordo fioletowych kolorach. Okna wychodzą na Rynek Starego Miasta, gdzie rozciąga się piękny widok na kolorowe kamienice i syrenkę warszawską. „Dom Restauracyjny Krokodyl” stwarza możliwość różnych aranżacji sal na potrzeby organizacji wyjątkowych wydarzeń - przyjęć, bankietów, wesel i innych uroczystości. „Krokodyl” to ponad 240 metrów kwadratowych powierzchni na które składają się 3 sale. Sala pod Arkadami dzielona filarami ma łączną powierzchnię 139 m2, w tym każda z osobna (55 + 25 + 59) m2. Sala Kominkowa to 79 m2 i Sala Krokodyl obok kominkowej o powierzchni 23m2. „Dom Restauracyjny Krokodyl” pomieści ok. 250 osób.

Dom Restauracyjny Krokodyl - Sale - zdjęcie 1
Dom Restauracyjny Krokodyl - Sale - zdjęcie 2
Dom Restauracyjny Krokodyl - Sale - zdjęcie 3
Dom Restauracyjny Krokodyl - Sale - zdjęcie 4

Sala Pod Arkadami

  • 120 osób
  • --- m2
Dom Restauracyjny Krokodyl - Sale - zdjęcie 1

Sala Kominkowa

  • 70 osób
  • --- m2

Catering

Specjalizujemy się w kuchni polskiej, lecz jeśli chodzi o dobór menu nie mamy żadnych ograniczeń. Jesteśmy dla Państwa w stanie przygotować zarówno dania włoskie, hiszpańskie oraz specjały innych kuchni. Przygotowujemy menu indywidualnie dobrane zarówno pod kątem kulinarnym jak i budżetowym. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania specjalnej oferty tylko dla Państwa. U nas ograniczeniem jest tylko Państwa wyobraźnia :)

Atrakcje

Zapewniamy kompleksową obsługę poprzez drukowanie kart menu, wizytówek na stoły, a także zapewnienie dodatkowej oprawy muzyczno - artystycznej.

Opis obiektu

Dom Restauracyjny Krokodyl - obiekt - zdjęcie 1
Dom Restauracyjny Krokodyl - obiekt - zdjęcie 2
Dom Restauracyjny Krokodyl - obiekt - zdjęcie 3
Dom Restauracyjny Krokodyl - obiekt - zdjęcie 4

W sercu Starego Miasta w Warszawie Magda Gessler otworzyła nowe, wspaniałe miejsce. Z pierwszymi dniami wiosny przebudzamy „Dom Restauracyjny Krokodyl” - nowe dzieło Magdy Gessler. To idealne miejsce na organizację wyjątkowych wydarzeń - przyjęć, bankietów, konferencji biznesowych, niezapomnianych wesel oraz innych okazji. To najpiękniejsze sale w Warszawie, (Sala pod Arkadami, Sala Kominkowa oraz Sala Krokodyl), położone w trzech zabytkowych kamienicach: Wójtowskiej, Wilczkowskiej i Klucznikowskiej. „Dom Restauracyjny Krokodyl” to niepowtarzalna elegancja w klasycznych wnętrzach, z historią i widokiem na serce Starego Miasta. Każda chwila spędzona w „Krokodylu” pozostanie na zawsze w pamięci gości. W Warszawie nie ma drugiego takiego miejsca. Obudziliśmy Krokodyla z zimowego snu, oddaliśmy Rynkowi Starego Miasta miejsce, które będzie tętniło życiem. Spotkania biznesowe czy przyjęcia ślubne pod znakiem Krokodyla muszą przynieść szczęście. Niech Krokodyl będzie miejscem zabaw i radości, niech będzie głośno i hucznie, niech Starówka znów ożyje. - Magda Gessler. „Krokodyl” to kultowe miejsce, na wspomnienie którego niejednemu mieszkańcowi Warszawy uśmiech pojawia się na twarzy. To tutaj odbywały się najwspanialsze dancingi i bale w mieście. Wejście do „Krokodyla” wyróżnia się spośród pozostałych. Wchodzimy przez podwójny portal gotycki, zbudowany na początku XVI wieku przez Macieja Wilczka. W kamienicy na parterze znajdowało się wejście do zespołu gastronomicznego „Krokodyl”. Nad wejściem widnieje do dzisiaj metalowy symbol krokodyla. W piwnicach mieściła się restauracja przypominająca gotycką gospodę. Stoliki i zydle, weneckie latarki, świece w żelaznych lichtarzach doskonale harmonizowały z murami piwnic. Centralna sala posiadała sklepienie klasztorne z krzyżującymi się łukami, wykonanymi z surowej cegły. Projektantami restauracji byli architekci: Jerzy Bieńkowski, Krystyna Kognowicka i Zofia Krotkiewska. Na parterze był bar kawowy, zdobiony kolorowymi figurkami, przedstawiającymi postacie staromiejskie z XVII w. Znajdował się tam okrągły ceramiczny piec z motywami zielonego krokodyla, stylowe meble oraz autentyczne zabytkowe żyrandole i kinkiety z XVIII w. Jedną z ciekawostek, którą kryją mury „Krokodyla” jest niecodzienny prezent od premiera Kuby – Fidela Castro. Podczas swojej wizyty w Warszawie 6 czerwca 1972 roku w restauracji Premier po całym lokalu szukał tytułowego krokodyla. Dopiero od obsługi dowiedział się, że go tam po prostu nie ma. Po jakimś czasie przyszedł prezent z Kuby. Paczka z wielkim wypchanym krokodylem. I od tego momentu podarek ten wzbudzał zawsze sensację wśród odwiedzających gości.

Opinie

Aktualnie brak opinii dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj opienię!

Dodaj opinie

Sprawdź dostępność

Obiekty weselne w okolicy