Bez kategorii,  Makijaż/fryzura,  Organizacja wesela,  Strój weselny

Farbowanie włosów w domu przed ślubem – czy to dobry pomysł?

Znaczna część przyszłych panien młodych regularnie farbuje włosy – w domu albo w salonie fryzjerskim. Własny ślub to bez wątpienia najlepsza okazja do tego, by nieco udoskonalić kolor włosów lub zafarbować odrosty.

Jeśli planujesz swój ślub i jednocześnie należysz do grona kobiet farbujących włosy, to prawdopodobnie zastanawiasz się, na jaką koloryzację włosów postawić przed tym wyjątkowym wydarzeniem. Podpowiadamy, czy warto farbować włosy w domu, gdy zbliża się szczególna okazja!

Czy farbowanie włosów w domu może skończyć się sukcesem?

Farby do włosów to kosmetyki, które działają w silny sposób, więc ich stosowanie wiąże się z koniecznością przestrzegania zasad pozwalających nie tylko uzyskać pożądany kolor, ale też zachować bezpieczeństwo. Niektóre kobiety od lat farbują włosy jedynie w salonach fryzjerskich, a inne –wyłącznie w domowym zaciszu. Co ciekawe, nie brakuje kobiet, które po wielu farbowaniach włosów w domu w końcu zdecydowały się na koloryzację w salonie, ale nie były są zadowolone z uzyskanych efektów. Reasumując, farbowanie włosów w domu może przynieść znakomite rezultaty i to niekoniecznie gorsze od tych, które uzyskuje się w profesjonalnych salonach fryzjerskich! Kluczowy jest dobór właściwego odcienia włosów, bardzo ważne jest także przestrzeganie zaleceń producenta farby.

Farbowanie w salonie fryzjerskim – czy to zawsze najlepszy wybór?

Przed ślubem każda przyszła panna młoda ma mnóstwo spraw do załatwienia. Wybór kreacji, przymiarki, próby makijażu i upięcia włosów, kosmetyczka – to tylko część z nich. Jeśli do tego dochodzi farbowanie włosów w salonie fryzjerskim, to trzeba pomyśleć o kolejnym dogodnym terminie, a więc takim, który wypadałby najlepiej na kilka dni przed ślubem. Należy pamiętać o tym, że taki termin ustala się z fryzjerem z dużym wyprzedzeniem! Miej też na uwadze to, że ostatnie dni przed ślubem mogą obfitować w różne załatwienia, więc spędzenie kilku godzin u fryzjera bywa problematyczne.

Inną kwestią jest to, że farbowanie włosów u fryzjera nie zawsze daje takie efekty, jakich sobie życzymy. Zdarza się, że fryzjerzy mają swoją wizję na temat tego, jaki kolor włosów nam najbardziej pasuje – zdarza się, że ich pomysły nie do końca wpisują się w nasze oczekiwania. Jeśli chcesz się umówić na pierwsze farbowanie włosów u fryzjera przed samym ślubem, to dobrze to przemyśl, bo możesz się rozczarować.

Nie eksperymentuj przed ślubem!

Niezależnie od tego, czy chcesz farbować włosy w domowym zaciszu, czy jednak masz zamiar udać się do salonu fryzjerskiego, nie decyduj się na drastyczną zmianę koloru włosów w ostatniej chwili. Jeśli marzy Ci się mocne rozjaśnienie włosów albo zafarbowanie włosów blond na rudy kolor, to takie zmiany warto rzeczywiście omówić z dobrym fryzjerem i to przynajmniej kilka miesięcy przed ślubem. Masz doświadczenie w farbowaniu włosów w domu i myślisz o delikatnej zmianie odcienia? Na 2 miesiące przed ceremonią wykonaj próbne farbowanie. Jeśli będziesz zadowolona, użyj tego samego odcienia przy kolejnym farbowaniu!

Farbowanie włosów w warunkach domowych może przynieść świetne efekty, ale – jak widać – jest to uzależnione od różnych czynników. W niektórych sytuacjach warto się na nie zdecydować nawet przed ślubem, ale lepiej zrezygnować z eksperymentów z kolorem włosów przed tą wyjątkową okazją!