Atrakcje weselne,  Handmade,  Organizacja wesela

Fotobudka na wesele – radość dla gości i pamiątkowe zdjęcia z wesela!

Chcesz, aby Twoje wesele było oryginalne oraz zabawne? Szukasz niebanalnych atrakcji, które wywołają uśmiech na twarzy wszystkich weselników? Chcesz uwiecznić wspaniałe wspomnienia ze ślubu na całe życie? Sprawdź, dlaczego fotobudka na wesele podbija serca Młodych Par z całego kraju!

Fotobudki nie są całkiem nowym wynalazkiem. W Stanach Zjednoczonych funkcjonują już od kilku dekad, będąc stałym elementem ulic i galerii handlowych. W Polsce natomiast fotobudkę można spotkać dość rzadko. Górują w dużych miastach oraz na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, eventach czy pokazach. Od kilku lat fotobudka na wesele zyskuje coraz większą popularność. Jest ciekawym urządzeniem, które zapewnia nie tylko dobrą zabawę, ale także pozwala uchwycić ślubny klimat na fotografiach.

Fotobudka mobilna

Fotobudka to nic innego jak budka fotograficzna, czyli niewielkie pomieszczenie, w którym można wykonywać zdjęcia. Fotobudki mobilne pełnią natomiast rolę przenośnego studia fotograficznego. Automat do robienia zdjęć można ustawić w dowolnym miejscu, zarówno na sali weselnej, jak i w plenerze. Goście mogą swobodnie wchodzić do fotobudki w trakcie wesela, aby uchwycić różne etapy uroczystości. Tego typu atrakcje zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ każdy z gości chce mieć pamiątkowe zdjęcia weselne z fotobudki.

Działanie fotobudki mobilnej jest bardzo łatwe. Wystarczy usiąść na specjalnym krzesełku lub stanąć w wyznaczonym miejscu przodem do obiektywu aparatu i nacisnąć przycisk „start” na ekranie dotykowym. Urządzenie wykona automatycznie serię kilku zdjęć, które następnie zostaną wydrukowane w ciągu kilkunastu sekund. Goście otrzymują swoją pamiątkę na miejscu, bez konieczności wywoływania ich w salonie fotograficznym czy drukarni.

Najpopularniejszymi formatami zdjęć z fotobudki są: 5 x 15 cm i 10 x 15 cm. Dodatkowo w zależności od tego, z jakiej firmy wynajmiemy atrakcję, możemy otrzymać również płytę CD lub galerię online ze wszystkimi wykonanymi przez gości fotografiami.

Można spotkać się także z bardziej rozwiniętym typem aparatów. Fotobudka może oferować dodatkowe usługi, takie jak: dodawanie ozdobnych ramek do zdjęć, kolorowych napisów, tła lub naklejek. Wynajmując fotobudkę na wesele, można ustawić automatyczne drukowanie na zdjęciach daty ślubu i imion Państwa Młodych. Pozwala to stworzyć indywidualną fotografię, której nie będzie miał nikt inny.

Własna fotobudka na wesele

Wbrew pozorom fotobudka nie musi mieć formy zamkniętego pomieszczenia. Można śmiało wykonać ją samodzielne bez dużych nakładów finansowych ani specjalnych umiejętności. Aby stworzyć własną fotobudkę na wesele, Młoda Para musi przeznaczyć na nią odrobinę wolnego miejsca na sali weselnej. W wybranym kąciku należy ustawić stół z rekwizytami oraz aparat z funkcją samowyzwalacza i zdjęć seryjnych. Tło do sesji zdjęciowych można wykonać z białego materiału, fototapety z pięknym krajobrazem lub tapety w kolorowe symbole, np. serca, groszki lub paski.

Dobrze jest wywiesić obok fotobudki instrukcję obsługi, aby goście, którzy nie mieli nigdy z nią styczności, wiedzieli, jak z niej korzystać. W tym przypadku jednak weselnicy wciąż będą musieli trochę poczekać na wywołanie zdjęć. Można więc pokusić się o zakup aparatu do fotografii natychmiastowej, który wywołuje zdjęcia na bieżąco. Koszt najprostszych modeli wynosi ok. 300 złotych. W przypadku robienia własnej fotobudki, jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia!

Sprawdź, jakie są inne najbardziej niestandardowe atrakcje weselne! 

Jakie gadżety do fotobudki na wesele?

Zdjęcia z fotobudki powinny być wyjątkowe i niepowtarzalne. Taki efekt można uzyskać za pomocą specjalnych, zabawnych gadżetów, które można kupić w sklepach z akcesoriami imprezowymi lub wykonać je samodzielnie. Gdy wynajmujemy fotobudke na wesele od zewnętrznej firmy, otrzymujemy gotowy pakiet akcesoriów. Jeśli chcemy wykonać ją samodzielnie, o gadżety musimy zatroszczyć się sami. Wcale nie jest to jednak trudne zadanie ani nie wymaga też wielkich umiejętności plastycznych. Przy odrobinie pracy możemy otrzymać niepowtarzalne detale, które podkreślą charakter naszego wesela. Najlepiej nie rezygnować z gadżetów, ponieważ to one tworzą cały klimat późniejszej fotografii.

Jakie wybrać gadżety do fotobudki?

 • okulary w różnych kształtach, np. serca,
 • wianki z kwiatów do włosów,
 • szale, boa z piór, łańcuchy z kwiatów na szyję,
 • wielobarwne peruki,
 • karnawałowe maski,
 • kocie uszka,
 • anielskie skrzydła,
 • diabelskie rogi,
 • kartki ze śmiesznymi napisami (np.„Więcej wina proszę”, „Nie znam tych ludzi”, „Tancerz wieczoru”, „Ukradliśmy koperty. Jesteśmy w Vegas” itd.)
 • kolorowe muszki i krawaty,
 • kapelusze i czapeczki,
 • sztuczne wąsy, usta i brody na patyczkach.

Fotobudka tworzy ciekawe i oryginalne zdjęcia z wesela, które są święta pamiątką na kolejne lata. Dodatkowo w ich tworzeniu biorą udział wszyscy weselnicy, mając przy tym wiele zabawy. Młode Pary cenią sobie szczególnie swobodny i zabawny charakter zdjęć z fotobudki, którego nie uzyskają, zatrudniając tradycyjnego fotografa. Może warto więc rozejrzeć się po ofertach firm eventowych lub przygotować własną fotobudkę na wesele?

Szukasz idealnej sali weselnej a dzień ślubu jest coraz bliżej? Sprawdź bazę setek obiektów weselnych w całej Polsce! 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.