selfie
Atrakcje weselne,  Organizacja wesela,  Usługi weselne

Unplugged Wedding – co to i jak zorganizować?

Unplugged Wedding to termin, który w ostatnich latach zyskał na popularności w świecie organizacji ślubów i ceremonii zaślubin. Co kryje się za tą enigmatyczną nazwą? Definicja Unplugged Wedding jest prosta, a jej znaczenie może wpłynąć znacząco na przebieg i atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Unplugged Wedding to ceremonia ślubna, podczas której para młoda i organizatorzy zachęcają gości do odłożenia swoich urządzeń elektronicznych. Celem jest stworzenie intymnej i autentycznej atmosfery, gdzie uwaga skupiona jest na samym wydarzeniu, a nie na próbach uchwycenia każdej chwili w formie zdjęć lub nagrań wideo.

Choć ta koncepcja wydaje się być stosunkowo nowa, jej korzenie sięgają potrzeby uniknięcia rozproszenia uwagi gości podczas ceremonii. W dzisiejszym świecie, gdzie smartfony są niemal przedłużeniem naszych rąk, to wyzwanie wciąż aktualne. Para młoda pragnie, aby goście byli pełni zaangażowania i obecni w chwili ich ślubu.

Dlaczego warto zorganizować Unplugged Wedding?

Prywatność i intymność ceremonii Unplugged Wedding

W dobie mediów społecznościowych prywatność i intymność ceremonii ślubnej stają się coraz cenniejsze. Nowy trend pozwala parze młodej i jej gościom skupić się na chwili bez obaw o to, że ich uroczystość stanie się publicznym wydarzeniem na Instagramie czy Facebooku. To czas na pełne emocji i przeżyć przeżycie, które nie będzie przerywane przez dźwięki aparatów i migotanie fleszy.

Eliminacja zakłóceń

Smartfony, aparaty fotograficzne i tablety to nieodłączny element naszego codziennego życia, ale mogą stać się poważnymi zakłóceniami podczas ceremonii ślubnej. Dźwięk migawki, dzwonienie telefonu czy rozjaśnianie ekranów podczas kluczowych momentów mogą odwracać uwagę i zakłócać atmosferę uroczystości.

telefon komórkowy

Wesele bez telefonów likwiduje te potencjalne źródła rozproszenia, pozwalając każdemu uczestnikowi skoncentrować się na emocjach, jakie towarzyszą ceremonii.

Skupienie na chwili

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary młodej, a jednocześnie jedna z tych okazji, które przemijają najszybciej. Wesele bez komórek pomaga każdemu gościowi zanurzyć się w chwili i w pełni ją przeżyć. Bez konieczności trzymania aparatu czy telefonu, wszyscy mogą skoncentrować się na wzruszających słowach przysięgi małżeńskiej.

Jak zorganizować Unplugged Wedding?

Jeśli marzycie o ceremonii bez telefonów, warto zadbać o odpowiednie przygotowania, aby zapewnić jej pomyślny przebieg. Oto kilka kluczowych kroków, które pomogą w zorganizowaniu Unplugged Wedding.

Komunikacja z gośćmi przed ceremonią Unplugged Wedding

Pierwszym krokiem do udanego wesela bez komórek jest skuteczna komunikacja z gośćmi. Przed samą ceremonią warto przekazać im informację o Waszym wyborze, aby nikt nie był zaskoczony brakiem możliwości korzystania z urządzeń elektronicznych.

goście weselni

Możecie to zrobić poprzez umieszczenie stosownego wpisu na zaproszeniach, wysłanie osobnej wiadomości do zaproszonych gości, a także poprzez uroczyste ogłoszenie na miejscu ślubu przed rozpoczęciem ceremonii.

Przygotowanie oznaczeń i informacji

Ważne jest, aby zapewnić gościom klarowne informacje na temat Waszego Unplugged Wedding. Przy wejściu na ceremonię warto umieścić tabliczkę informacyjną lub przekazać program ceremonii z wyraźnym komunikatem o zakazie używania smartfonów i aparatów. Dodatkowo możecie rozważyć przygotowanie specjalnych miejsc, gdzie Goście mogą odłożyć bezpiecznie swoje urządzenia.

Wskazówki dla fotografa

Jednym z kluczowych elementów Unplugged Wedding jest zaufanie powierzone fotografowi. Warto upewnić się, że Wasz fotograf jest świadomy Waszych oczekiwań. Musi rozumieć, że to on – jako jedyny – będzie odpowiedzialny za uwiecznienie tego wyjątkowego dnia.

Organizacja Unplugged Wedding to nie tylko sposób na zachowanie intymności i magii chwili ślubu. To także dbałość o bezpieczeństwo podczas ceremonii. Dzięki odpowiedniej komunikacji, przygotowaniom oraz współpracy z fotografem, możecie z powodzeniem zorganizować taką uroczystość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *