Dekoracje weselne,  Miejsce na wesele,  Organizacja wesela,  Sala weselna

Wesele w namiocie – TAK czy NIE?

Młode Pary, które organizują wesele w lipcu lub sierpniu, szczególnie chętnie decydują się zrezygnować z tradycyjnej sali weselnej na rzecz namiotu plenerowego. Ich swobodny charakter wyjątkowo dobrze się nam kojarzy, a jednocześnie pozwala łączyć nowoczesność z imprezą na świeżym powietrzu.

Jeszcze kilkanaście lat temu wesele w namiocie organizowali głównie mieszkańcy małych i średnich miejscowości, w których nie było zbyt wielkiego wyboru obiektów weselnych, hoteli oraz domów weselnych. Wypożyczone z koszar namioty można było postawić na podwórku własnego domku lub na udostępnionych polach. Niezbyt atrakcyjne wizualnie płachty były dekorowane balonami, serpentynami i chustami.

Dziś na rynku figurują tysiące firm oferujące wynajem białych, kolorowych lub przeźroczystych namiotów, które swoim wyglądem w niczym nie przypominają swoich poprzedników i nie przegrywają z tradycyjnymi salami weselnymi.

Ponadto, niektóre obiekty weselne udostępniają własne namioty w przyhotelowych ogrodach lub dworkowych parkach.

Kiedy i dlaczego namiot to idealne miejsce na wesele?

Głównym powodem, dla którego warto przemyśleć wybór namiotu na wesele to data uroczystości. Jeśli Wasz ślub dobywa się w samym środku sezonu może być ciężko znaleźć ciekawą lokalizację, a do tego ceny mogą mocno poszybować w górę. W takim przypadku namiot jest kuszącą alternatywą dla sali weselnej. Dużo łatwiej dokonać rezerwacji na namiot lub wynająć go w dowolnym momencie.

Warto także zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdy lista gości jest bardzo długa. Namioty są duże i pojemne, a dodatkowo dają ogromne możliwości aranżacyjne. Bez problemów można w nich ustawić stoły okrągłe lub prostokątne. Miejsce dla Pary Młodej i świadków można ulokować gdzie tylko nam się spodoba, tak samo ze stołami tematycznymi i kącikami dla dzieci.

Za organizacją wesela w namiocie przemawia również ich swobodny charakter. Nasza rodzina i przyjaciele nie mają żadnych problemów z przemieszczaniem się z jednego miejsca na drugie. Duża przestrzeń umożliwia podział na część, gdzie goście będą jeść i rozmawiać przy stołach, a także na część taneczną.

Większość namiotów posiada solidny parkiet, niezbędne nagłośnienie, a często nawet modułową scenę dla zespołu lub dj’a. Wysoki sufit można ozdobić podwieszanymi płachtami, lampionami, girlandami oraz lampkami, co tworzy bardzo romantyczną atmosferę. W niektórych namiotach wiszą nawet kryształowe lub złote żyrandole!

Nie można również pominąć faktu, że wesele w namiocie to bezpieczniejsza wersja imprezy plenerowej. Goście mają bezpośrednie wyjście do ogrodu, w którym mogą zaczerpnąć świeżego powietrza. Przestrzeń dookoła namiotu można zagospodarować w leżaki, małe stoliki, kąciki piwne, dmuchańce dla dzieci albo dekoracje pod sesje zdjęciowe. Możliwości są ogromne!

Wady organizacji wesela w namiocie

Największą wadą wesela w namiocie jest jednocześnie największą jego zaleta, czyli brak murowanych ścian. Jeśli podczas uroczystości dopisuje nam pogoda nie ma żadnego problemu. W upalne dni można usunąć wszystkie lub część ścianek i cieszyć się świeżym powietrzem. Jeśli natomiast robi się chłodniej można dogrzać przestrzeń specjalnymi urządzeniami przenośnymi.

Najgorszy scenariusz powstaje, gdy pogoda mocno daje się we znaki. Deszcz oraz mocny wiatr mogą skutecznie popsuć całą zabawę. Dobrej jakości namiot bez większych problemów potrafi sobie poradzić w miarę przystępnych warunkach, ale każdy ma swoje granice.

O ile, siedząc w ciepłej sali weselnej deszcz za oknem jest tylko niemiłą niespodzianką, trzepoczące ściany i widmo zawalenia konstrukcji namiotu mogą zmienić wesele w koszmar. Jedyną możliwością, aby się przed tym ustrzec śledzić prognozy pogodowe oraz mieć przygotowany plan awaryjny.

Sprawdź listę obiektów, które organizują wesele w plenerze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.