Handmade,  Organizacja wesela,  Usługi weselne

Oryginalne pomysły na upominki dla gości

Każdy lubi otrzymywać prezenty. Szczególnie, jeśli podarunek związany jest z konkretną okazją i został wybrany specjalnie dla nas. Dlatego też niegasnącą popularnością cieszą się upominki dla gości weselnych, które Młoda Para przygotowuje specjalnie z okazji swojego wesela.

Wcale nie jest jednak łatwo wybrać coś oryginalnego, co spodoba się naszej rodzinie i przyjaciołom, a jednocześnie będzie pasować do klimatu uroczystości. Aby ułatwić Młodym Parom zadanie, przygotowaliśmy dla nich kilka pomysłów na ciekawe upominki dla gości weselnych.

Ręcznie robione mydełka

Zapachy są jednymi z najbardziej zapamiętywanych bodźców. Mogą kojarzyć się dobrze lub źle, a także przywoływać wspomnienia związane z danym miejscem lub osobą. Dlatego też świetnym pomysłem na upominek dla gości weselnych są ręcznie robione mydełka.

Można je wykonać samodzielnie, podążając za prostymi przepisami, a także kupić gotowe. Na rynku działa wiele małych oraz większych wytwórni kosmetycznych, starych mydlarni oraz zapalonych miłośniczek naturalnych kosmetyków, które proponują mydełka o różnych zapachach i kształtach.

Ogromną zaletą tego typu prezentu jest to, że może on przybrać dowolną formę, np. serca, konieczny, kwiatka lub gołębia. Nie tylko panie docenią piękną kompozycję zapachową oraz działania pielęgnacyjne takiego prezentu, panowie również cenią sobie to, co ładnie pachnie i pozostawia po sobie przyjemne doznania.

Mieszanka kawy lub herbaty

Współcześnie coraz więcej osób docenia dobrej jakości kawy i herbaty. Cenimy czas poświęcony na staranną selekcję ziaren, kwiatów, owoców i ziół, które w połączeniu potrafią oddziaływać na każdy ze zmysłów. Wyśmienity smak i aromat dobrej kawy lub herbaty to coś, co warto podarować gościom wesela.

Tego typu mieszankę możemy skomponować samodzielnie, prosząc o pomoc pracowników sklepów zielarskich i palarni kawy. Bardziej leniwi mogą kupić gotowe paczki i rozdzielić między gości lub też zamówić konkretną liczbę prezentów ze specjalistycznych sklepów z podarunkami.

Oferta mieszanek kaw i herbat jest ogromna. Można znaleźć kawy pochodzące z niemal każdego zakątka świata, a także herbaty o specjalnym działaniu, np. uspokajające, poprawiające skupienie lub ogólną kondycję organizmu. Gotowe paczuszki można podarować gościom w woreczkach, słowiczkach lub buteleczkach przewiązanych ozdobną wstążką.

Słodycz ma wiele imion

Kto nie lubi słodkości ręka w górę? Zdecydowanie mniejszość, a nawet jeśli taka osoba się znajdzie, i tak doceni inny nasz pomysł na słodki upominek dla gości z wesela. Mowa o kolorowych łakociach, od cukierków i landrynek zamkniętych w małych słoiczkach aż po lizaki, babeczki i pierniczki zawinięte w folię z dedykacją.

Niezależnie od tego, na jaką formę słodkiego prezentu zdecyduje się Młoda Para, zdecydowanie wywoła uśmiech na twarzach nie tylko najmłodszych gości, ale także dorosłych, którzy będą mogli po czasie zasiąść ze wyjątkowym ciastkiem lub cukierkiem do popołudniowej kawy.

Owocowy zawrót głowy

Jeśli chcemy podarować gościom coś słodkiego, a jednocześnie naturalnego – idealnym pomysłem będą dżemy, powidła, miody i konfitury. Zamknięte w szczelnych słoiczkach domowe przetwory mogą być oznaczone naklejką z datą wesela bądź smakiem, jakiego goście mogą spodziewać się w środku.

Magiczne słoiczki mogą skrywać dosłownie wszystko, co najlepszego oferuje nam matka natura: wiśnie, truskawki, pomarańcze lub brzoskwinie. Dżemy jeżynowe czy konfitury różane zadowolą nawet tych, którzy nie przepadają za tradycyjnymi łakociami. Warto także pomyśleć o miodach, których słoik większość gospodyń chętnie powita w domowych szafkach.

Więcej niż słowa

W obdarowywaniu innych prezentami chodzi o coś więcej niż dobra materialne. Liczy się pamięć o osobach, które są dla nas ważne. Dając upominki gościom wesela, Młoda Para pragnie przede wszystkim podziękować im za udział w zabawie i zwyczajnie sprawić bliskim przyjemność. Dlatego też prezenty są symboliczne. Mają na celu przekazać więcej niż słowa, gdyż wiążą się z uczuciami i więziami, jakie panują w rodzinie. Warto więc pomyśleć o czymś, co swoją prawdziwą wartość będzie miało tylko z odpowiednim kontekstem.

Do najciekawszych upominków z symboliką należą stare klucze. Tak… ten z pozoru niepotrzebny przedmiot w każdym z nas wzbudza konkretne uczucia. Klucz oznacza coś ważnego, co chcemy chronić. Może otwierać dom lub skarb, a jednocześnie może być rozwiązaniem w przypadku jakiegoś problemu. Klucz z pomysłową karteczką to coś wyjątkowego, co zdecydowanie zapadnie w pamięci.

Prezentem symbolicznym może być wszystko, np. piasek, muszelki, koraliki czy drobne monety, jeśli tylko nadamy im odpowiedniego znaczenia. W prezentach w końcu najważniejsze są uczucia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.