Sprawdź dostępność

Zamek Joannitów

Kościuszki 3, Łagów Lubuski, 66-220 Zobacz na mapie
Sprawdź dostępność Strona WWW
Pokaż telefon
Typ obiektu zamek
Cena za osobę od 0.00 PLN
Max. liczba gości 160
Liczba miejsc
noclegowych
126
Liczba miejsc
parkingowych
---
Klimatyzacja ---

Pozostałe cechy obiektu

Sala dostępna do godziny
---
Płatność za dodatkowe godziny
---
Korkowe - własny alkohol
---
Zaliczka
---
W plenerze
---
Dekoracja sali
---
Dla niepełnosprawnych
---
Obiekt monitorowany
---
Animator dla dzieci
---
Pokój zabaw dla dzieci
---
Plac zabaw dla dzieci
---
Wifi
---
Bar
---
Rozwiń wszystkie

Sale weselne w Zamek Joannitów

Zamek Joannitów stanowi obecnie zwarty kompleks o niezwykle stylowym charakterze. Szerokie schody prowadzą wprost na pokryty szklanym dachem renesansowo-barokowy dziedziniec, który jest sercem zamku. Wspaniale przystosowany, udekorowany obficie zielenią roślin służy jako sala balowa. Jest to miejsce jednocześnie piękne i funkcjonalne, a wpadające doń obficie światło powoduje, iż nawet w pochmurne czy mroźne dni jest tu przyjemnie jasno i ciepło.
Zamek Joannitów - Sale - zdjęcie 1
Zamek Joannitów - Sale - zdjęcie 2

Dziedziniec - Sala Główna

  • 160 osób
  • --- m2
brak zdjęcia

Sala Rycerska

  • 30 osób
  • --- m2

Pokoje

Zamek Joannitów dysponuje 14 pokojami, w których znajduje się 30 miejsc noclegowych. Każdy z pokoi został wyposażony w stylowe XIX wieczne meble, posiada też indywidualną wysmakowana kolorystykę. Istnieje więc pokój w tonacji błękitnej, zielonej czy różowej . Każdy ma z osobna dobierane miłe dla oka drobiazgi. W ten sposób przebywającym w zamku gościom została dana możliwość wyboru i identyfikacji z określonym nastrojem. Niewątpliwie jednak wspólną cechą wszystkich pokoi jest ich dobry smak i niepowtarzalny klimat, harmonijnie zespolony i dostosowany do potrzeb zabytkowego obiektu. Pokój Komtura – reprezentacyjny pokój na piętrze w głównej części zamku. Specyficzną atmosferę podkreślają stylowe meble i znajdujący się w jednej ze ścian duży kominek. Wychodzące w trzech kierunkach okna otwierają wspaniały widok na otaczające jeziora i zamkowy park. Pokój posiada łazienkę, telewizor z możliwością odbioru telewizji satelitarnej i telefon. Katownia - pokój urządzony w stylu średniowiecznej celi tortur. Usytuowany jest przy wejściu na zamkowy dziedziniec. Wielkie łoże z litego drewna, wiszące na ścianach katowskie narzędzia, brzęk łańcuchów oraz świst wiatru za oknem gwarantują niezapomniane wrażenia z pobytu w tym nietypowym miejscu. W pokoju jest łazienka, telewizor z możliwością odbioru telewizji satelitarnej i telefon. Apartamenty – pokoje na piętrze w głównej części zamku. Składają się z saloniku urządzonego stylowymi meblami oraz sypialni z dużym, wygodnym łożem. Trzy z nich posiadają kominki. Duże okna zapewniają wspaniały widok na otaczający zamek, stary park i pobliskie jeziora. Wszystkie apartamenty wyposażone są w łazienki, telewizory z możliwością odbioru telewizji satelitarnej i telefony. Pokoje dwuosobowe – usytuowane w bramie wejściowej, bezpośrednio przy zamkowym dziedzińcu, oraz na piętrze w budynku głównym. Wnętrza urządzone są w stylu zamkowym. Odpowiednio dobrane umeblowanie doskonale współgra z zabytkowym charakterem całego obiektu. Część pokoi posiada kominki. Z okien roztacza się widok na park, panoramę miasteczka i pobliskie jeziora. Pokoje wyposażone są w nowoczesne łazienki, telewizory z możliwością odbioru telewizji satelitarnej i telefony. Pokój rodzinny – składa się z dwóch pokoi dwuosobowych połączonych korytarzykiem ze wspólną łazienką. Usytuowany jest na poddaszu między bramą wejściową a dziedzińcem. Wnętrza urządzone są w stylu zamkowym. Telewizor z możliwością odbioru telewizji satelitarnej i telefon. Dodatkowo posiadamy 48 pokoi dwuosobowych w naszym nowym obiekcie Spa Morena link do SPA Morena

Catering

Zamek Joannitów dysponuje obszerną stylową salą restauracyjną, wspaniałym, porośniętym zielenią, świetlistym dziedzińcem oraz kawiarnią urządzoną w gotyckim wnętrzu. Restauracja wabi jadłem staropolskim i wykwintnym europejskim. Nazwy potraw ze względu na ich pomysłowe nieco poetyckie określenia pobudzają apetyt i zachęcają do ich kosztowania. "Rapier Joannitów", "Szatańskie Jadło", "Tęsknota Królewny". Na deser proponowana jest "Zaduma nad czekoladową baśnią", "Rajskie Jabłko otoczone karmelową fosą", "Puchar Mnicha". W restauracji Zamkowej panuje elegancja, ciepły i refleksyjny nastrój a wykwintnie przyrządzone potrawy smakują wyśmienicie. Każdą ofertę przygotowujemy indywidualnie. Podczas spotkania z zainteresowanymi ustalane są szczegóły przyjęcia w tym również menu weselnego.

Atrakcje

Warto wdrapać się na szczyt zamkowej wieży, z której rozciąga się uroczy widok na miasteczko, jeziora i okoliczne lasy. Można stąd podziwiać niezwykłą różnorodność form bogatej roślinności kontrastującą z czerwieniami łagowskich dachów i szmaragdowymi taflami obu jezior. Wokół zamku rozpościera się piękny park z licznymi pomnikami przyrody. link do Zamek Joannitów

Opis obiektu

Zamek Joannitów - obiekt - zdjęcie 1
Zamek Joannitów - obiekt - zdjęcie 2
Zamek Joannitów - obiekt - zdjęcie 3
Zamek Joannitów - obiekt - zdjęcie 4
Zamek Joannitów - obiekt - zdjęcie 5
Zamek Joannitów jest główną atrakcją turystyczną Łagowa. Odrestaurowany, stanowi obecnie zwarty kompleks o niezwykle stylowym charakterze. We wnętrzach zamku znajdują się urządzone ze smakiem pokoje hotelowe, sala rycerska służąca dysputom i spotkaniom oraz kawiarnia i restauracja. Łagów Lubuski to bez wątpienia jedno z najbardziej uroczych miejsc w Polsce. Centrum kameralnego miasteczka stanowi majestatyczny zamek Joannitów. Sporo tu też innych zabytków – choćby dwie bramy miejskie Polska i Marchijska czy liczne przedwojenne pensjonaty i wille. Miejscowość oblana jest z obu stron wodami jezior o niespotykanym szmaragdowym kolorze. Ich otoczenie stanowią wyniosłe bukowe lasy piętrzące się na okolicznych wzgórzach. Warto się tu wybrać o każdej porze roku. Wiosną lub latem można zażywać kąpieli w czystej i przyjemnie chłodnej, zielonkawej wodzie. Jesienią niezwykłych wrażeń dostarczają piesze wędrówki wzdłuż brzegów jezior, w których odbija się przebogata gama żółtych, czerwonych i miedzianych kolorów lasu. W zimie zaś wspaniała pierzyna białego puchu wywołuje uczucie spokoju i skłania do kontemplacji. Jednak Łagów to nie tylko miejsce podziwiania okolicznej przyrody czy zwiedzania zabytków architektury. Można się tu również wspaniale zabawić, spotkać z przyjaciółmi, posmakować wykwintnej kuchni, a ponadto poprawić samopoczucie, kondycję, a nawet urodę . Wszystkich tych atrakcji dostarczają łącznie: SPA Morena, Zamek Joannitów i Restauracja Pod Basztą.

Opinie

Aktualnie brak opinii dla tego obiektu. Bądź pierwszy dodaj opienię!

Dodaj opinie

Sprawdź dostępność

Obiekty weselne w okolicy