Atrakcje weselne,  Finanse ślubne,  Organizacja wesela,  Usługi weselne

Czym zastąpić oczepiny na weselu – inspiracje.

Tradycja oczepin to obrzęd znany o wielu lat, przez wszystkie słowiańskie ludy. Jego nazwa pochodzi od nakrycia głowy, które nakładały mężatki w miejsce już niepotrzebnego, panieńskiego wianka — czepca. Oczepiny symbolizowały przejście panny młodej w stan zamężny — miały jej uświadamiać wszystkie nadchodzące w jej życiu zmiany. W dzisiejszych czasach symboliczne znaczenie zaczęło zanikać, a oczepiny stały się po prostu dodatkową atrakcją podczas przyjęcia weselnego.

Zabawne gry, rzucanie welonem, a nawet ‘’porwanie’’ panny młodej. To części obrzędu znane nam wszystkim ze współczesnych uroczystości. Dla wielu par jednak oczepiny okazują się niepotrzebnym i dość niezręcznym punktem wieczoru. Proponowane, często sprośne zabawy, które do tej pory były stale praktykowane, w dzisiejszych czasach uchodzą za przestarzałe i nieodpowiednie dla tak wyniosłej chwili, jaką jest wesele. Z tego powodu, choć przez wielu oczekiwana, nie musi być to obowiązkowa atrakcja podczas przyjęcia. Zobaczcie jakie rozwiązania na zastąpienie oczepin proponujemy!

Pokaz fajerwerków

Jednym z bardziej niezapomnianych sposobów na zaskoczenie gości jest zorganizowany pokaz sztucznych ogni. Takie przedstawienie, które składa się z połączenia widowiskowych efektów wizualnych i dopasowanej oprawy muzycznej zdecydowanie wyróżni się spośród tradycyjnych atrakcji weselnych. Fajerwerki mogą przybrać wybrane przez parę młodą kolory, kształty i sekwencje. Można nawet ułożyć inicjały zakochanych z wystrzeliwanych ogni! Jednak za tak cudowny efekt trzeba zapłacić. Cena za pokaz fajerwerków rozpoczyna się od około 2000 złotych za podstawowe zimne ognie. Za bardziej zaawansowane sekwencje trzeba niestety zapłacić więcej — około 7 000.

Puszczanie lampionów

Jeżeli szukacie nieco tańszej opcji niż fajerwerki, ale tak samo zachwycającej to lampiony będą idealnym wyjściem! Dzięki tej atrakcji niebo klimatycznie rozświetli się, a zgodnie z azjatyckimi wierzeniami wraz z odlatującymi lampionami znikną wszelkie troski i problemy. To rozrywka, która angażuje gości i sprawia niesamowite wrażenie. Co więcej, powoduje o wiele mniej hałasu niż pokaz sztucznych ogni. Lampiony nie są też kosztowne. Latające lampiony kosztują już od kilku złotych za sztukę. Ceny dochodzą do kilkudziesięciu złotych ze względu na jakość, kolor i kształt.

Pokaz barmański

Wielu barmanów, którzy oferują swoje usługi na wesela, umożliwia zorganizowanie przez nich ciekawego pokazu. Barmańskie show składa się z ewolucyjnego przyrządzania drinków, przeróżnych sztuczek oraz wciągania gości w zabawę. Często też obecne są efekty świetlne lub pirotechniczne. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, ponieważ goście mają możliwość posmakowania oryginalnie przygotowanych napoi, co na długo pozostaje w ich pamięci. Ile kosztuje taki pokaz? Usługi barmańskie nie mają stałej ceny. Koszt takiej zabawy może rozpocząć się od 1000 złotych, a kończyć nawet na 10 000. Wszystko zależy od wielkości wesela i okazałości pokazu.

Pokaz multimedialny

Jeśli zależy wam na rodzinnej atmosferze, wzruszeniach i małych kosztach, to warto przemyśleć multimedialną prezentację lub film. Ukazanie historii waszej miłości, stworzenie własnej piosenki, czy też ciekawe podziękowania dla gości to elementy, które staną się niezapomnianą pamiątką na całe życie. Para Młoda może przygotować taki pokaz sama, lub poprosić świadków o przygotowanie niespodzianki, co dodatkowo nada magi dla waszego wieczoru. Wiele sal zapewnia rzutniki, czy ekrany, więc taki pokaz nie dołoży się do funduszy weselnych.

Oczepiny nie muszą być tradycyjnymi konkursami wprawiającymi gości w zakłopotanie. Mogą zamienić się one w magiczne, niezapomniane chwile. Warto poświęcić czas na zorganizowanie atrakcji, gdyż to właśnie ten element jest najbardziej zapamiętywany i doceniany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.