Atrakcje weselne,  Dekoracje weselne,  Motyw weselny,  Organizacja wesela

Jak zorganizować wesele w stylu tropikalnym?

Dzikie plaże, palmy, słońce ogrzewające ciała i egzotyczne drinki – to głównie z tym kojarzą nam się tropiki. Wiele Par Młodych marzy o zorganizowaniu swojego wesela w takim klimacie, ale nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Nic straconego! Dzięki kilku trikom tropikalną wyspę można przenieść w dowolne miejsce na Ziemi.

Aby przygotować wesele w egzotycznym stylu wystarczy dobry pomysł i chęci. Przy odrobinie wysiłku możemy zorganizować je w dowolnym miesiącu w roku, nawet zimą.

Dekoracja sali i stołu

Egzotyka to przede wszystkim roślinność. Kwiatem, który kojarzy się z tropikalną wyspą jest orchidea. Co ważniejsze, kupimy go w niemal każdej polskiej kwiaciarni. Orchidea doskonale sprawdzi się w różnego typu dekoracjach, dlatego że jest rośliną bardzo trwałą. Oprócz dekoracji sali, orchideę możemy wykorzystać także w bukiecie Panny Młodej lub jako ozdobę do włosów. Kwiat ten stanie się też doskonałym podziękowaniem dla gości, jeżeli przyczepimy do niego karteczkę z dedykacją.

W domach weselnych zwykle stół udekorowany jest w bardzo tradycyjny i niewyróżniający się sposób. Sale weselne oferują białe obrusy, które nie pasują do imprezy w egzotycznym stylu. Bardzo łatwo można to zmienić. Wystarczy jedynie, że biały obrus zastąpimy ciemnozielonym, który doskonale pasuje do klimatu tropików. Do intensywnej zieleni możemy dodać złote dodatki, które będą pięknie kontrastowały. Dodatkowo jako element dekoracji świetnie sprawdzają się liście monstery – dodają wystrojowi egzotyki. Oprócz tego, warto zadbać o egzotyczne smaki – kolorowe owoce na stołach, takie jak ananasy, kokosy i pomarańcze, nie tylko pysznie smakują, ale stanowią także wspaniały element dekoracyjny.

Stroje Pary Młodej

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na tropikalny motyw przewodni, to warto, aby pasowały do niego wszystkie elementy naszego wesela, łącznie ze strojami Państwa Młodych. Odpowiednią kreacją dla Panny Młodej będzie biała, zwiewna sukienka. Odważniejsze osoby mogą postawić na tradycyjny hawajski strój. Ozdoby do włosów i biżuteria powinny być minimalistyczne – świetnie sprawdzą się tutaj motywy roślinne, warto też umieścić żywe kwiaty w ozdobie do włosów, np. Wianku.

Strój Pana Młodego to tradycyjna biała koszula i jasne spodnie. Jeżeli decydujemy się na egzotyczne wesele, powinniśmy zrezygnować z ciemnych, przytłaczających kolorów w kreacji. Modne są także tzw. total looki, jeśli tylko Pan Młody dobrze się czuje w jasnych kolorach, może się zdecydować zarówno na koszulę, jak i spodnie w kolorze beżowym.

Idealnym uzupełnieniem strojów Pary Młodej, ale również świadków i gości, będą hawajskie naszyjniki. Kuszą one nie tylko pięknym wyglądem, ale według Hawajczyków, mają magiczną moc.

Egzotyczne drinki i tropikalne menu

Wesele na tropikalnej wyspie nie może się odbyć bez kolorowych drinków z palemką. Ciekawą atrakcją dla gości będzie wynajęcie na naszą uroczystość barmanów, którzy przygotują drink bar i zrobią smaczne koktajle na oczach wszystkich zgromadzonych. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania może być to, że barmani często występują również w roli wodzirejów na weselach, dlatego oprócz przepysznych, kolorowych drinków, goście będą mieli zapewnioną także rozrywkę.

Nie może również zabraknąć owoców morza, które najbardziej kojarzą się z egzotycznym regionem. Na weselach bardzo często podaje się krewetki, homary, kraby oraz potrawy z ananasem. Nie możemy jednak przesadzić. Musimy pamiętać, że nie wszyscy goście muszą przepadać za owocami morza, dlatego warto, aby w menu znalazły się także potrawy tradycyjne.

Ślub w stylu tropikalnym wcale nie musi być organizowany na egzotycznej wyspie. Wykorzystując kreatywne pomysły, można takie wesele przygotować w polskim plenerze. Jeżeli jednak nie zdecydujemy się na tę opcję ze względu na nieprzewidywalność pogody, można wykorzystać tropikalne inspiracje, by udekorować salę i zaplanować ciekawe atrakcje dla gości. Nieczęsto Państwo Młodzi decydują się na ślub w stylu hawajskim, dlatego z pewnością takie wesele będzie przez gości bardzo długo wspominane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.