Data ślubu,  Dekoracje weselne,  Organizacja wesela

Wesele w Boże Narodzenie – czyli dlaczego ślub w święta jest magiczny?

Każdy z nas w grudniu czuje się odrobinę inaczej niż zazwyczaj. Otrzymujemy i obdarowujemy innych prezentami niemal na każdym kroku. Boże Narodzenie to okres pełen celebracji, nie tylko pod względem religijnym. To czas podsumowania całego roku, w którym możemy zwolnić i zastanowić się nad tym, co jest w życiu najważniejsze. Dlaczego więc warto wziąć wesele w Boże Narodzenie? Jak się do tego zabrać? 

Niezwykła data na wesele

Święta Bożego Narodzenia, inaczej zwane Świętami Narodzenia Pańskiego, mogą wydawać się nietypową datą na wesele. Czy nie ma w tym jednak głębszego sensu? Otóż, 25. grudnia w Kościele katolickim odbywają się uroczystości liturgiczne upamiętniające narodziny Pana. W Kościołach wschodnich przypada to na 7 stycznia. Dzień narodzin Jezusa Chrystusa jest kwintesencją chrześcijaństwa. Osoby mocno przywiązane do swojej wiary, mogą przeżywać ten czas w sposób bardzo uduchowiony.

Połączenie dnia, który upamiętnia najważniejsze dla chrześcijaństwa wydarzenie z najważniejszym dniem dla zakochanych to fantastyczny sposób, aby podkreślić niezwykłość obu tych elementów w naszym życiu. Pokazuje przywiązanie Młodej Pary do tradycji i religii, w jakiej zostali wychowani bądź jaką samodzielnie wybrali.

Świąteczna atmosfera podczas ślubu

Niesamowita atmosfera to ważny element każdego wesela. Co jednak powoduje, że świąteczny klimat robi na nas takie wrażenie? Co sprawia, że wewnętrznie czujemy to przyjemne rodzinne ciepło, którym pragniemy podzielić się z innymi? Przede wszystkim są to ludzie. To oni tworzą magię wokół nas. Ziemne i ciemne miesiące nagle zostają ubarwione lampkami i dekoracjami, co pozwala nam się obudzić z jesiennego letargu. Coraz więcej myśli ucieka w stronę prezentów, dań wigilijnych oraz spotkań świątecznych z najbliższymi. Wszystko to powoduje rosnącą radość. Najbardziej niesamowite w atmosferze świątecznej jest to, że łatwo się udziela innym, dlatego warto ją dodatkowo podkreślić, tak niezwykłym wydarzeniem, jakim jest wesele.

Wymieniamy drobne życzliwości, uśmiechy i miłe gesty. Łatwiej jest nam wybaczać, a ciężej złościć, dlatego mówi się, że Boże Narodzenie wypełnione jest szczerą miłością. Piękne dekoracje oraz zachwycające posiłki są zaledwie dodatkiem do prawdziwej magii świąt. Na dalszy plan odchodzą dawne kłótnie, stajemy się bardziej wyrozumiali i cierpliwi. Zebrani na sali weselnej goście w dzień Bożego Narodzenia w naturalny sposób poczują się prawdziwą rodziną.

Panna Młoda jako Królowa Śniegu

Kolor biały od zawsze jest symbolem szczerości i dobra. Chcemy, aby właśnie takie było nasze dalsze życie u boku wybranka lub wybranki, dlatego sale weselne górują w białych dekoracjach. No, i w Boże Narodzenie może spaść śnieg! A jeśli nie zastaniemy go w miastach, można wyjechać w góry! Panna Młoda w bieli wśród śniegu? Czy może być coś piękniejszego? To połączenie tradycyjne, pełne szyku i elegancji. Suknia ślubna wygląda zachwycająco w śnieżnej scenerii. Oszronione szyby, bajeczna gra światełkami i udekorowane białym puchem drzewa to wprost idealne tło pod sesję fotograficzną.

Klasyczną biel można urozmaicić akcentami czerwieni lub błękitu i stylizacja na Królową Śniegu gotowa. Mówi się, że czarny pasuje do wszystkiego, ale warto pamiętać, że z białym jest tak samo! Panna Młoda może zarzucić na wierzch kożuszek, futerko lub płaszcz, a wrażenie jest piorunujące! Dodatkowo przy niskich temperaturach, kobiety nie muszą martwić się o zniszczony makijaż czy fryzurę. Trzymają się o wiele lepiej niż podczas lata.

Zachwycające dekoracje sali weselnej

Planując ślub kościelny, okres bożonarodzeniowy zdecydowanie wygrywa pod względem dekoracji. Pięknie oświetlone choinki, szopki, lampiony i łańcuchy sprawiają, że wypowiadana przysięga otrzymuje niesamowitą oprawę. Młoda Para często nie musi myśleć o dekoracji kościoła, ponieważ już został przygotowany na oczekiwanie Dnia Narodzenia Pana.

Dekorując salę weselną, podstawą są lampki! Zimą szybko robi się ciemno, a wtedy tworzą one niesamowitą atmosferę. Jeśli dom weselny posiada ogród zimowy i znajdują się w nim choinki, mamy spore pole do popisu! U wejścia można ustawić duże lampiony, a poręcze udekorować łańcuchami. Na stołach sali weselnej koniecznie muszą znaleźć się świąteczne świeczniki. Mogą mieć piękne zapachy pierników lub igliwia. Warto, aby wszystko zachowane było w jednej tonacji kolorów. Świetnie na salach weselnych wyglądają naturalne elementy z drewna.

Dzięki magicznej, świątecznej atmosferze można stworzyć niezwykłe dekoracje sali weselnej w ciemnych kolorach: zieleń i czerwień, lub srebro w parze z granatem. W tego typu oprawę ślubną świetnie wplata się złoto. Warto też pamiętać o tym, że zimą bukiety weselne z róż czy lilii nie pasują do świątecznej atmosfery oraz są bardzo drogie, dlatego można je zrobić z gałązek jemioły czy ostrokrzewu.

Jednym z najważniejszych elementów świątecznego wesela jest odpowiedni dobór menu i muzyki. Nie może zabraknąć tradycyjnych wigilijnych dań. Salę weselną wypełnią kuszące zapachy ziół, mięsa, cynamonu, cytrusów, goździków oraz pierników. Na liście muzycznej powinny pojawić się klasyczne świąteczne piosenki i oczywiście, kolędy! Co ciekawe, każdy zna słowa, więc goście chętnie śpiewają je wspólnie.

Boże Narodzenie jest świetnym wyborem na wesele. Niesamowita atmosfera towarzyszy nam na każdym kroku. Pojawia się w kościele, na sali weselnej, na stołach i w sercach gości. Dużo łatwiej także stworzyć jednotą koncepcję, ponieważ mamy w głowie ogólny zarys świątecznych dekoracji, dań i muzyki. Każdy element w niesamowity sposób pozwala Młodej Parze uzewnętrznić prawdziwe piękno bożonarodzeniowego nastroju!