Data ślubu,  Motyw weselny,  Organizacja wesela

Wesele w Sylwestra

Sylwester jest ważnym dniem w roku, podczas którego odbywa się szampańska zabawa do białego rana. W przypadku wesela jest bardzo podobnie. Dlaczego więc nie połączyć obu tak wyjątkowych uroczystości w jedną?

Wesele w Sylwestra wymaga pogodzenia oczekiwań wynikających z uroczystego przywitania Nowego Roku ze świętowaniem najważniejszego dnia w życiu Zakochanych. Młoda Para musi mieć świadomość stojących przed nimi wyzwań, jeśli zdecyduje się wyznaczyć datę ślubu na 31 grudnia. Sylwester to czas pełen hucznej zabawy oraz fajerwerków, a jednocześnie czas przemyśleń, podsumowań i snucia planów na przyszłość. Możemy podsumować miniony rok, docenić dobre rzeczy, które się wydarzyły, jak i wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów.

Nowy Rok jest więc idealnym momentem na ślub, nadając temu dniu wyjątkowej symboliki. Wesele w Sylwestra posiada nietypowy charakter, niesie dwukrotnie więcej radości i daje więcej powodów do świętowania. Niestety wybór 31 grudnia na dzień ślubu ma także swoje minusy, których Młoda Para powinna być świadoma zanim zacznie wszystkie przygotowania.

Wesele w Sylwestra – Wady

Decydując się na ślub 31 grudnia, należy liczyć się z tym, że nie tylko my będziemy tego dnia świętować. Znacznie trudniej będzie znaleźć wolny lokal na przyjęcie, restaurację na wesele czy hotel dla gości. Należy więc rozpocząć poszukiwania ze znaczmy wyprzedzeniem, gdyż wiele obiektów standardowo organizuje w przyjęcia noworoczne.

Kłopotliwe mogą okazać się również przygotowania Panny Młodej do ślubu w Nowy Rok. Przyszła żona może mieć problem ze znalezieniem wolnych terminów w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich. Przez cały okres świąteczny aż po Nowy Rok, w gabinetach urody mają prawdziwe urwanie głowy.

Młode Pary planujące wesele w Sylwestra największe obawy wiążą jednak z czymś zupełnie innym. Zastanawiają się, czy na pewno każdy z zaproszonych na ślub 31 grudnia znajdzie czas, aby pojawić się na uroczystości. Nowy Rok to dla wielu osób czas, który wolą spędzić z najbliższą rodziną lub przyjaciółmi. Niektórzy planują wyjazdy czy szaloną zabawę, która jest już powtarzaną każdego roku tradycją.

Na szczęście o przyjęciu weselnym zawsze informuje się z bardzo dużym wyprzedzeniem. Jeśli Młoda Para wyśle zaproszenia pół roku wcześniej to raczej nikomu nie pokrzyżuje tym planów i nie postawi przed koniecznością przykrego wyboru.

Ślub w Nowy Rok – Zalety

Wesele w Sylwestra może mieć niezwykły klimat, dzięki któremu stanie się najbardziej niesamowitym wydarzeniem danego roku. Największym sprzymierzeńcem Młodej Pary jest przede wszystkim otoczenie- ulice, domy i lokale wciąż są pięknie przystrojone. Wokół nas wciąż znajdują się ozdobione choinki, girlandy, bombki i lampki, które czynią świat bardziej magicznym. Jednocześnie ozdoby świąteczne pozwalają uniknąć Narzeczonym dodatkowych kosztów związanych z koniecznością dekoracji sali weselnej.

Minęło również już trochę czasu od Bożego Narodzenia, dzięki czemu większość z nas mogła już odpocząć po szaleństwie przygotowań. W czas poświąteczny można odrobinę zwolnić w codziennym pędzie życia, jednocześnie wciąż czując rodzinne ciepło w sercu. Koniec roku to najlepszy czas na spotkania z bliskimi, których dawno nie widzieliśmy, a także idealna okazja, aby okazywać sobie nawzajem więcej życzliwości oraz czułości.

Podczas wesela w Sylwestra można przywitać Nowy Rok z najbliższymi, ciesząc się pierwszym dniem roku i jednocześnie pierwszym dniem jako świeżo upieczone małżeństwo. Odliczanie do północy, huk korków z butelek szampana i wielka fala radości wynikająca z przywitania Nowego Roku to coś niesamowitego, dzięki czemu goście wpadną od razu w dobry nastrój. Wraz w biegiem wskazówek zegara, można pożegnać to co już było i zacząć patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Wesele w Sylwestra posiada jedną główną cechę, które czyni je tak niepowtarzalnym- mowa oczywiście o fajerwerkach. Warto upewnić się, że z ogrodu, dachu lub tarasu obiektu weselnego będzie dobrze widać niebo. Wiele Młodych Par decyduje się na urządzenie prywatnego pokazu sztucznych ogni lub fireshow. Fotografie ślubne, na których w tle wybuchają na niebie tysiące wielokolorowych kwiatów zdecydowanie będą prezentować się przecudownie.

Można wykorzystać zimne ognie do sesji zdjęciowych ze wszystkimi gośćmi. Warto przygotować na specjalnym stoliku dodatkowe piszczałki, serpentyny oraz tuby z konfetti, by o północy zrobić wiele hałasu!

Organizując wesele w Sylwestra, następny dzień będzie nie tylko pierwszym dniem kolejnego roku, ale także pierwszym dniem, w którym będziecie mężem i żoną. Trudno o bardziej pozytywną atmosferę do złożenia przysięgi ślubnej oraz do rozpoczęcia nowej przygody we dwoje. Jeśli chodzi więc o wesele w Sylwestra… jesteśmy zdecydowanie na TAK!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.