inspiracje na sesje ślubną
fotografia ślubna,  Usługi weselne

Sesja ślubna – czyli wyjątkowa pamiątka wyjątkowego ślubu!

Sesja ślubna to wyjątkowa okazja, aby uchwycić najpiękniejsze chwile w życiu. Zakochani poszukują różnych inspiracji, aby wykonane fotografie były jedyne w swoim rodzaju oraz zachwycały nawet po wielu latach.

Dzięki pamiątkowej sesji ślubnej możecie wspominać czas, w którym rozpoczęła się Wasza podróż jako małżeństwa. Jakie są pomysły na ciekawe sesje ślubne? Jakie plenery wybrać, aby uzyskać niepowtarzalny efekt?

Sesja ślubna poza miastem

Romantyczna sesja ślubna poza miastem jest idealnym rozwiązaniem dla tradycjonalistów, jak i marzycieli, gdyż pozwala uchwycić piękno trwającej właśnie chwili. Młode Pary mogą wsiąść do samochodu, pokonać kilka ulic i opuścić miasto. Szczególnie warto zrobić to o poranku, gdy padają pierwsze promienie słońca lub nad ziemią unosi się tajemnicza mgła. Fotografia ślubna uzyska w ten sposób zachwycający efekt.

Fotografowie często zwracają uwagę na tzw. złotą godzinę, czyli czas, w którym światło jest najlepsze do zdjęć. Warto sprawdzić, kiedy wypada golden hour w naszej okolicy i koniecznie być już wtedy w wybranym miejscu.

Polska posiada rozległe pola i łąki, z których warto skorzystać podczas sesji ślubnej. Zdjęcie, na którym wokół Młodej Pary przez wiele kilometrów ciągną się złote pędy zboża, kukurydzy, kwiatów słonecznika czy lawendy będzie sprawiać wrażenie, jakby byli jedynymi ludźmi na planecie. Takie zdjęcia świetnie podkreślają zażyłość i bliskość Zakochanych. Podczas sesji ślubnej można śmiało wykorzystać różne rekwizyty, takie jak krzesełka, koce, parasolki i lustra.

Urokliwe zakątki dla Zakochanych

Sesja w plenerze daje tak samo wielkie możliwości, jak wiele jest pięknych miejsc na świecie. Nie trzeba jednak wydawać dużych pieniędzy na daleki wyjazd. W lasach, nad jeziorami, przy stawach czy między wioseczkami znajduje się wiele urokliwych zakątków, które pozwolą zrobić wymarzone zdjęcie ślubne. Zamiast planować wyjazd, który może dużo kosztować, lepiej udać się do miejsca, które jest w jakiś sposób wyjątkowe.

Może to być ulubiona alejka, w której często spacerujecie z ukochaną osobą bądź ławka w parku, na której uwielbiacie spędzać czas na długich rozmowach. A może poznaliście się już wiele lat temu i uczucie zakiełkowało jeszcze w szkolnej ławce? Jeśli połączyła Was pasja, może warto uwzględnić to podczas sesji ślubnej? Konie lub rowery? Czemu nie! Nie macie powodu, aby się ograniczać, w końcu mają to być wasze i tylko wasze pamiątki ze ślubu.

Sesja ślubna w miejskim stylu

Zdjęcie ze ślubu powinno przede wszystkim pasować do Młodej Pary, a nie każdy jest romantykiem i nie wszyscy lubią naturę. Mamy więc propozycję również dla miłośników współczesności. Miłość znajdziemy bowiem wszędzie, także na ulicach miasta, wśród przystanków i wieżowców. Sesja ślubna w miejskim stylu daje pole do popisu fotografom, którzy poszukują nietuzinkowej architektury wśród codziennych krajobrazów.

Sesja ślubna w mieście będzie idealnie pasować również do miłośników motoryzacji. Możecie zostać przyjemnie zaskoczeni zdjęciem na skrzyżowaniu głównych ulic miasta lub wśród ulicznych bilbordów. Kto także powiedział, że deszcz i sesja ślubna nie idą ze sobą w parze? Zalane deszczem ulice to jedne z najbardziej klimatycznych widoków, jakie istnieją.

Zdjęcia z wykorzystaniem architektury

Oczywiście, można wybrać również architekturę starodawną, na przykład barokowe kościoły, których złote zdobienia, rzeźby oraz freski będą pięknym tłem podczas sesji ślubnej. Biała suknia przepięknie prezentuje się wraz z białym marmurem lub budynkami z czerwonej cegły. W zabytkowych zamkach natomiast Panna Młoda może wystąpić w roli prawdziwej księżniczki pośród krętych ogrodów lub ogromnych komnat.

Piękno można dostrzegać nawet w najbardziej odrapanym murze, jeśli zostanie ono w odpowiedni sposób uchwycone. Zdjęcie z wykorzystaniem architektury zdecydowanie będzie jedyne w swoim rodzaju, więc to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących oryginalnych inspiracji na sesje ślubną.

Sesja ślubna w stylu glamour

Dla Zakochanych, którzy cenią klasyczne i eleganckie aranżacje, mamy propozycję sesji ślubnej w stylu glamour. W jaki sposób uzyskać efekt jak ze starodawnego filmu? Otóż, kluczem do pięknego zdjęcia jest odpowiednie światło. Najlepiej wykorzystać odrobinę przyciemnione pokoje barowe, kluby w stylu angielskim czy stylizowane wnętrza na lata 20 i 30. XIX wieku. Boa z piór, perłowe korale i długie rękawiczki mogą być świetnymi rekwizytami do fotografii ślubnej.

Jednocześnie można wykorzystać wiszące żarówki oraz długie kotary, aby dodać zdjęciu tajemniczości i ekstrawagancji. Dzięki temu Młoda Para może dosłownie cofnąć się w czasie, aby wcielić się w rolę damy oraz dżentelmena sprzed wielu lat. Tak sporządzone zdjęcie zdecydowanie warto będzie postawić w ramce w małżeńskiej sypialni.

Ślub to czas magiczny, który warto uwiecznić. Sesje ślubne to jednak nie tylko zwyczaj weselny, ale także sposób, aby na zawsze uwiecznić chwile prawdziwego szczęścia. Oglądając je po latach, będziecie mogli przypomnieć sobie, jacy byliście na początku związku. Gwarantujemy, że piękne i niepowtarzalne zdjęcie sprawi, że łezka się Wam w oku zakręci!

One Comment

  • Fotografia ślubna Wrocław - Jacek Kawecki

    Każdy z przedstawionych tu pomysłów na sesję ślubną ma zapewne swoich zwolenników ale od kilu lat najpopularniejszym motywem jest natura. Sesje ślubne w lasach, parkach i na łąkach realizują najczęściej i nie jakoś nie zanosi się na zmiany w tej kwestii 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *