Motyw weselny

Kwiatowy motyw przewodni wesela

Od lata dzieli już nas zaledwie kilka dni, w sezonie letnim przyroda dostarcza nam wielu inspiracji, które można wykorzystać na weselu. Wiosną i latem królują pastele, kwiaty i świeżość – warto więc postawić na delikatny kwiatowy motyw przewodni weselnego przyjęcia. Na jakie kwiatowe motywy warto się zdecydować w tym sezonie?

Kwiaty są nieodłączną częścią każdego wesela. Są obecne nie tylko w bukiecie Panny Młodej, ale również wykorzystuje się je do dekoracji sali. Kwiatowy motyw przewodni ślubu i wesela to bardzo efektowny pomysł, który dzięki swej prostocie, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jakie kwiaty wybrać?

Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Możemy zdecydować się na różne rodzaje kwiatów w konkretnym kolorze, na konkretny kwiat w jednym lub kilku odcieniach bądź na mieszankę kolorów i gatunków, która świetnie sprawdzi się na weselu w stylu rustykalnym. Kwiaty mogą z powodzeniem stać się motywem przewodnim wesela. Najpopularniejsze są oczywiście róże, jednak to nie znaczy, że właśnie na nie musimy się zdecydować. Warto użyć do dekoracji sali również mniej popularnych roślin.

W sezonie letnim doskonale sprawdzą się hortensje – kwiaty, który kojarzą się głównie z dekoracją tarasu bądź ogrodu. Nie jest to jednak jego jedyne przeznaczenie. Hortensja to jeden z najpiękniejszych i najlepiej prezentujących się kwiatów, zachwycający bogactwem kolorów. Świetnie sprawdzą się zarówno w roli wypełniacza bukietu, który nada wiązance odpowiedni kształt, jak i w roli głównej. Hortensje będą przepięknie wyglądały również jako ozdoba uroczystości na świeżym powietrzu. Śluby w plenerze mają swój niepowtarzalny klimat. Jednym z kluczowych elementów dekoracyjnych jest ślubny łuk ozdobiony kwiatami. Hortensje dodadzą każdej dekoracji elegancji i będą stanowiły świetny zamiennik róż.

Piękną dekoracyjną rośliną jest również eustoma, która swoim wyglądem przypomina nieco róże i tulipany. Jest bardzo często wybierana jako uzupełnienie ślubnych bukietów ze względu na bardzo długą trwałość. Wybierając eustomy możemy być pewni, że zarówno bukiet Panny Młodej, jak i elementy dekoracyjne sali weselnej będą przez całą uroczystość wyglądały świeżo i atrakcyjnie. W okresie wakacyjnym popularnością cieszą się także piwonie, dalie, gardenie, róże, słoneczniki oraz lawenda.

Pary Młode, które preferują minimalizm i delikatność, mogą wybrać nieco subtelniejsze ozdoby, np. ze stokrotek. Te piękne kwiaty nadadzą lekkości i uroku każdemu wnętrzu oraz doskonale sprawdzą się jako element stylizacji Panny Młodej.

Kwiatowe akcenty na zaproszeniach, winietkach i księdze gości

Żywe kwiaty są nieodłącznym elementem każdego wesela, jednak to nie wszystko. Jeżeli decydujemy się na kwiatowy motyw przewodni, powinien on także pojawić się np. na zaproszeniach i księdze gości, by całość uroczystości była spójna. Bardzo wiele firm przygotowujących ślubne zaproszenia ma w swojej ofercie wiele kwiatowych nadruków, które stanowią przepiękną ozdobę. Na topie są przede wszystkim motywy minimalistyczne, które wpasowują się w klimat planowanej uroczystości. Kwiatów nie może również zabraknąć w dekoracji sali weselnej. Mogą się one pojawić w oryginalnej formie kwiatowych kul, które będą zawieszone nad stołem, płatków delikatnie rozsypanych na stołach lub jako uzupełnienie kompozycji świec.

Wykorzystanie kwiatów w cukiernictwie

Kwiaty inspirują nie tylko dekoratorów, ale również i cukierników. Wykorzystują oni różnorodne kwiatowe motywy przy tworzeniu tortów, ciast i innych słodkości. Kwiaty, które wybraliśmy jako kluczową ozdobę weselnej uroczystości, mogą pojawić się nie tylko w bukiecie Panny Młodej, ale również i na torcie, jako ozdoba ciast czy candy baru. Perfekcyjne wrażenie robią w szczególności babeczki, których wygląd jest inspirowany pięknem przyrody.

Kwiaty dodadzą każdemu wnętrzu romantyzmu i elegancji, a to przede wszystkim o to chodzi w weselnej uroczystości. Niekiedy najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze.