Miejsce na wesele,  Motyw weselny,  Organizacja wesela

Ślub na plaży- czyli organizacja wesela nad morzem

Oglądaliście kiedyś film romantyczny, który kończy się ślubem na plaży? Młoda Para otoczona najbliższą rodziną i przyjaciółmi składa przysięgę o wiecznej miłości i wierności, mając za plecami szumiące morze. Nawet jeśli nie oglądaliście podobnego filmu, bardzo łatwo wyobrazić sobie taką scenę, prawda?

Ślub na plaży to jedno z największych marzeń, jakie deklarują Panny Młode. Wydaje się nam jednak, że w Polsce jest ono nieosiągalne. Nic bardziej mylnego! Nasze Morze Bałtyckie potrafi zachwycić swoim urokiem, a miejsca na wesele zachodniopomorskim i pomorskim mogą śmiało konkurować z najlepszymi kurortami za granicą.

Wesele na plaży w Polsce?

Kiedyś przyjęcie sakramentu małżeństwa poza Urzędem Stanu Cywilnego było niemożliwe. Zostało to zmienione w marcu 2015 roku i od tamtego czasu nietypowe miejsca na wesele zyskują coraz większą popularność. Podróż do ciepłych krajów byłaby bardzo kosztowna, więc może lepiej docenić to, co mamy na miejscu?

Wesele na plaży w Polce, co prawda nie będzie otoczone palmami, ale za to urokliwymi wydmami. Zachód słońca nad Bałtykiem jest równie piękny, jak ten w tropikach, a na stołach mogą pojawić się wyrafinowane dania oparte na rybach i owocach morza.

Jak jednak zabrać się za organizację wesela na plaży? Większość poradników, mówi się o dekoracji, menu, nagłośnieniu i oświetleniu, które są dostosowane do sali weselnej. Przygotowanie otwartej przestrzeni pod potrzeby wesela to spore wyzwanie, lecz przy odpowiednim podejściu i wiedzy, może okazać się najlepszą decyzją w naszym życiu.

Przygotowanie ślubu na plaży

Do ślubu na plaży trzeba się odpowiednio przygotować. Jeśli chodzi o kwestie urzędnicze, musimy złożyć prośbę o udzielenie uroczystości ślubnej poza Urzędem Stanu Cywilnego i wskazanie wybranej przez nas lokalizacji. Jednym z wymogów organizacji wesela na plaży jest zapewnienie miejsca, w którym zostanie umieszczone godło państwowe, które musi nam towarzyszyć w chwili składania przysięgi.

Stoły i krzesła, które normalnie ustawilibyśmy na sali weselnej, tutaj także będą konieczne. Można oczywiście ograniczyć się do kilku rzędów dla najstarszych i najważniejszych gości. Tego typu uroczystość nie trwa zbyt długo, więc część weselników może stać z tyłu. Koniecznie jest jednak przygotowanie wygodnego miejsca dla urzędnika państwowego, który będzie udzielał ślubu oraz naszych świadków.

Plaża plaży nierówna- czyli wybór miejsca na ślub

Wybrana przez nas plaża na wesele musi znajdować się w kameralnym i łatwo dostępnym miejscu. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na taką, o prywatnym charakterze, która przynależy do hotelu lub ośrodka wypoczynkowego, w którym zakwaterujemy gości. Na portalu SaleWeselne.com można znaleźć listę obiektów, które oprócz sali weselnej oferują organizację przyjęcia w plenerze.

Jeśli plaża jest publiczna musimy prosić o zgodę Urząd Miasta. Należy pamiętać, że rezerwacja plaży może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Pogoda w Polsce potrafi nas zaskoczyć, dlatego warto zawsze mieć w planie drugie, zadaszone miejsce na wesele. Często obiekty wesele oferują urokliwe altanki lub namioty położone nad brzegiem morza.

Goście muszą mieć zapewnione łatwe dojście na plażę, dlatego najlepiej sprawdzają się hotele znajdujące się tuż nad wodą. Samochody można wtedy zostawić na parkingu, ubrania w pokoju hotelowym i spokojnie udać się na uroczystość.

Wesele na plaży

Organizacja samego ślubu na plaży jest łatwiejsza niż całej uroczystości weselnej. Jeśli marzymy o przyjęciu tuż nad morzem, musimy zapewnić gościom odpowiednie warunki do zabawy. W pierwszej kolejności, powinniśmy pomyśleć o miejscach siedzących dla gości.

Stołów i krzeseł raczej nie ustawimy na miękkim piasku. Konieczne jest więc odpowiednie podłoże w postaci podestu, parkietu lub sceny. Można je wypożyczyć od zewnętrznej firmy lub wykorzystać miejsce zbudowane już przez wybrany przez nas obiekt weselny.

Tego typu stelaże można ciekawie zaaranżować, wykorzystując oparcia i schodki. Delikatne dekoracje oparte na motywach kwiatowych, lampiony, girlandy świetlne lub wbite w piasek żywe pochodnie tworzą magiczny klimat po zmroku.

Żadne wesele nie może odbyć się bez cateringu. Jeśli nasz hotel nie posiada restauracji, musimy zamówić zewnętrzną firmę. Plaża może być dość daleko od zaplecza gastronomicznego, więc najlepiej, jeśli posiłki będą stale donoszone do stołów przez wykwalifikowanych kelnerów.

Podczas wesela nad morzem o wiele trudniej jest znaleźć miejsce na candy bary czy stoły z alkoholem. Można uruchomić wyobraźnię i na przykład wykorzystać skrzynie, beczki lub mobilne stoliczki, którym nie straszny będzie nadmorski piasek.

Ślub na plaży wymaga większej pomysłowości niż organizacja wesela na sali weselnej. Młoda Para nie może dać się ponieść filmowej fantazji, tylko racjonalnie podejmować decyzje. W przeciwnym wypadku ślub na plaży, mimo swego uroku, może być kłopotliwy i niewygodny dla gości. Jeśli jednak podejdziemy do organizacji z przezornością, możemy spełnić swoje największe marzenie. Przy odrobinie zaangażowania będziemy mieli wesele nad morzem, którego nie zapomni żaden z gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.