Motyw weselny

Jak przygotować wesele w stylu glamour?

Wesele w stylu glamour to obecnie jeden z najpopularniejszych motywów weselnych. W końcu która Panna Młoda nie lubi gustownych błyskotek i wytwornej elegancji? Wesele w tym stylu kojarzy się przede wszystkim z gwiazdami Hollywood, błyskiem i przepychem. Nie trzeba jednak milionów, by zorganizować naprawdę gustowne i eleganckie przyjęcie, które będzie długo wspominane przez gości. Jeżeli marzy Ci się wesele w stylu glamour, ale nie wiesz, od czego zacząć, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Mimo modnych w ostatnich latach motywów skandynawskich, rustykalnych i boho, wystawne wesela glamour cieszą się niezmienną popularnością. Motyw ten pojawił się na początku XX w. w Stanach Zjednoczonych, kiedy bogatsza część społeczeństwa znudzona monotonią, zaczęła urządzać wystawne bankiety z wielkim rozmachem. Styl glamour ma swoich przeciwników i zwolenników. Niektórym kojarzy się z nadmiernym błyskiem i nadmiarem. Wystawne przyjęcie nie musi jednak oznaczać przesady i kiczu. Podpowiemy, o jakie detale należy zadbać, by zorganizować szykowną, robiącą wrażenie na gościach uroczystość.

Jak zorganizować wesele w stylu glamour?

Eleganckie stroje Pary Młodej

Decydując się na organizację wesela w stylu glamour, przygotowania należy rozpocząć od stroju najważniejszych w tym dniu osób, czyli Pary Młodej. Panna Młoda doskonale będzie się prezentować w klasycznie białej, eleganckiej sukni. Wizerunek będzie mocniejszy, jeżeli zdecydujemy się na kreację z odkrytymi ramionami lub plecami. Bardzo polecane są tutaj zdobienia, np. z niewielkich kryształków i koralików, które będą korespondowały ze ślubną biżuterią. Kultowym elementem stroju Pani Młodej są długie wiszące kolczyki, dopasowane do zdobień na sukni. Warto również zadbać o długi welon, który będzie przykuwał wzrok oraz eleganckie buty, przypominające pantofelki Kopciuszka.

 

O jakie jeszcze kwestie należy zadbać, aby wizerunek był kompletny? Przede wszystkim o odpowiednią fryzurę i makijaż. W styl glamour doskonale wpiszą się eleganckie upięcia lub hollywoodzkie fale. Makijaż powinien być wyrazisty – czerwona pomadka doda uroku każdej stylizacji.

Pan Młody z pewnością dobrze zaprezentuje się w klasycznym smokingu, który jest ponadczasowym rozwiązaniem. Czarny smoking, śnieżnobiała koszula, wytworna kamizelka oraz elegancka muszka to absolutne must have. Ozdobą stylizacji Pana Młodego mogą być oryginalne, designerskie spinki do mankietów, które z pewnością przykują wzrok.

Wytworny wystrój sali weselnej

Dekoracja sali jest elementem kluczowym, dlatego że to właśnie jej wystrój buduje klimat wydarzenia. Przyjęcia nie trzeba organizować w pałacu lub 5-gwiazdkowym hotelu, by było one wytworne i eleganckie. Wystarczy zadbać o kilka detali. Kolorystyka charakterystyczna dla stylu glamour obejmuje odcienie bieli, srebra lub złota i popularnego w ostatnich latach koloru rose gold. Niekiedy Pary Młody eksperymentują z fioletem i czernią, jednak jest to opcja dla odważnych. Kluczowym elementem wystroju jest oświetlenie. Warto zadbać o dużą liczbę świec, która stworzy klimat. Świece różnej wysokości powinny znaleźć się na stołach weselnych, stole Pary Młodej oraz w różnych innych częściach sali.

 

Na stołach powinny pojawić się wysokiej jakości obrusy, którym można dodać charakteru poprzez złote lub srebrne ozdoby. Doskonale sprawdzą się tutaj niewielkie ledowe światełka, koraliki i inne błyskotki. Oświetlone blaskiem świec będą tworzyły harmonijną całość. Niezbędnym elementem są także świeże kwiaty. Do stylu glamour doskonale pasują różane bukiety. Warto jednak zadbać o to, by fantazyjne kompozycje nie ograniczały widoczności gości.

Gdzie zorganizować wesele w stylu glamour?

W ostatnim sezonie ogromną popularnością cieszyły się przyjęcia na świeżym powietrzu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować wesele w stylu glamour w plenerze. Na rynku dostępnych jest mnóstwo stylowych namiotów, wystarczy jedynie zadbać o odpowiednie dekoracje i otoczenie. Pałace czy dwory oprócz wytwornych sal bankietowych posiadają często przepiękne ogrody. Nie ma nic piękniejszego niż weselna uroczystość w otoczeniu łąk, ogrodów oraz pachnących kwiatów.

Jeżeli nie chcemy ryzykować i wolimy postawić na bezpieczną opcję zorganizowania przyjęcia w hotelu, należy wybrać obiekt, który oferuje elegancką salę. Stodoły, sale oferowane przez karczmy czy staropolskie dworki nie wpiszą się wystrojem w konwencję wesela glamour. Najlepiej poszukać wymarzonej sali weselnej w eleganckich hotelach, choć nie muszą to być obiekty 5-gwiazdkowe. Wystarczy, by sala była przestronna, zadbana i elegancka. Klimatu nadadzą jej wybrane przez nas dekoracje.

Organizacja wesela w stylu glamour wiążą się ze sporym nakładem pracy, jednak trud włożony w proces przygotowań z pewnością wynagrodzi efekt końcowy. Elegancja, klasa, błysk i niepowtarzalny klimat takiej uroczystości z pewnością będzie przez gości z uznaniem wspominany przez długie lata.