Atrakcje weselne,  Miejsce na wesele,  Organizacja wesela

Wesele w mieście czy na wsi?

Choć wybór miejsca na wesele jest jedną z podstawowych rzeczy, jakie musimy zrobić podczas przygotowań, wcale nie jest to takie proste. Niektórzy mają już swoje wymarzone lokalizacje, ale wiele osób nie potrafi sprecyzować swoich pragnień. Pierwsze pytanie, jakie musimy sobie zadać to: Czy chcemy mieć wesele w mieście czy na wsi? Zarówno centrum, jak i obrzeża posiadają swoje indywidualne cechy i występują tam nieco inne obiekty weselne. O tym, jakie zalety ma wesele na wsi oraz dlaczego warto spędzić je w mieście, zrobiliśmy krótkie podsumowanie!

Zalety wesela na wsi

Wesele na wsi oferuje wiele możliwości wyboru niekonwencjonalnych lokalizacji. Możemy zdecydować się na obiekt nad jezioremw górach lub nad morzem. Od razu w pakiecie otrzymujemy zachwycające widoki. Bujna przyroda staje się piękną otoczką, która podkreśla niezwykłość tego dnia. Innymi propozycjami są zamki, pałace czy agroturystyka. Każde z tych miejsc zapewnia nam bliski kontrakt z naturą, świeże powietrze i walory wizualne, które świetnie wyglądają na ślubnych fotografiach.

Ważnym argumentem dla wesela na wsi jest rozległość terenu, która umożliwia organizację imprez plenerowych. Często decydują się na nie osoby, które chcą wziąć ślub cywilny. Stawiamy wtedy na naturalność i prostotę. Budynki często zdobi surowe drewno i liczne kwiaty, co dodaje im swojskiego, lekkiego klimatu. To doskonała alternatywa dla ludzi, którzy cenią sobie swobodę oraz rodzinną atmosferę. Sale weselną dopełniają wtedy wiązki lawendy, drzew iglastych lub polnych kwiatów. W ogrodach możemy świecić latarenkami lub łańcuchami świetlnymi. Zazwyczaj mamy także większe pole manewru co do atrakcji dodatkowych. Możemy zapewnić organizację kuligu, ogniska lub biesiady staropolskiej.

Wesele na wsi cechuje się także odrębną formą cateringu. Drewniane stoły i ławy zakrywają regionalne przysmaki i dania kuchni tradycyjnej. Możemy postawić na lokalne wyroby wędlin, miodów, serów czy nalewek, ponieważ świetnie dopełnią klimat całej uroczystości. Podobnie jest z muzyką. Góralskie kapele i huczne potańcówki przy znanych wszystkim przyśpiewkach zapewnią doskonałą zabawę zarówno dzieciom, młodym gościom, jak i zaproszonym ciotkom, wujkom, babciom i dziadkom. Podczas wesela na wsi możemy, uczynić uroczystość dopasowaną do charakteru i sposobu życia Młodej Pary.

Zalety wesela w mieście

Wesela w miastach także cieszą się dużą popularnością. Dlaczego? Ponieważ odnoszą się do współczesnego, nowoczesnego stylu życia i pozwalają doznać prawdziwego luksusu. Na Urban Wedding decydują się pary, które marzą o wykwintnym i dystyngowanym ślubie. Zazwyczaj rezerwowane są sale bankietowe w 4- gwiazdkowych lub 5-gwiazdkowych hotelach, które są zlokalizowane w tętniącym życiem, kolorami i barwami centrum. Wystrój takich obiektów potrafi zachwycić w każdym detalu. Wszystko odbywa się z rozmachem i należytą celebracją. To w końcu jedyny taki dzień w życiu! Musi być hucznie i niesamowicie!

Podczas wesela przygrywa zazwyczaj sławny zespół lub profesjonalni muzycy i orkiestry. Goście mają do dyspozycji Strefy Spa, Strefy Wellness oraz liczne atrakcje sportowe, z których mogą korzystać przed bądź po uroczystości. Wesela w mieście odrywają się od tradycyjnych zwyczajów, takich jak oczepiny, rosół i dzik na stołach. Tego typu imprezy są bardziej światowe i designerskie. Urozmaiceniem są pokazy barmańskie, kulinarne, fajerwerki lub taniec z ogniem.

Na stołach mogą być podawane posiłki dowolnej kuchni świata. Często stawia się na dania wegetariańskie, rybne lub sushi, a każde z nich podawane jest w pięknej oprawie. Goście mogą podziwiać niezwykłe formy i smaki, przygotowane przez wykwalifikowanych Szefów Kuchni. Pierwszy taniec czy stroje Młodej Pary także mogą być niestandardowe. Goście podziwiają cza-czę lub rumbę nowożeńców w luźnych stylizacjach. Górują muchy, kolorowe skarpetki i trampki. Wesele w mieście na pewno jest wielkim wydarzeniem, które łączy szyk, nowoczesność oraz oryginalność, stając się czymś całkowicie indywidualnym.

Podczas wyboru lokalizacji na wesele, warto pamiętać, że ma być na nie tylko wygodna dla gości, ale przede wszystkim musi pasować do Młodej Pary. Niezależnie czy decydujemy się na wesele na wsi czy wesele w mieście, nowożeńcy powinni czuć się swobodnie. Powinniśmy śmiało dostosować ofertę ślubną pod własne upodobania, ponieważ ten wyjątkowy dzień jest właśnie dla nas!