Dwie obrączki na książce
Finanse ślubne,  Usługi weselne

Grawer na obrączkach ślubnych – Ile kosztuje i na co się zdecydować

Tradycja wymiany obrączek między małżonkami sięga aż starożytnego Egiptu. Biżuteria ta ewoluowała wraz z biegiem czasu. Od pierścionków z roślin i skór zwierzęcych, przez kość słoniową, aż do znanych nam metali szlachetnych. Dzisiaj każda z par młodych pragnie, by obrączki były unikatowe, pasujące do ich historii miłosnej i charakterów. Najpopularniejszą opcją dla spersonalizowania ślubnej biżuterii jest niewątpliwie grawer na obrączkach ślubnych.

Nieważne, czy młodzi organizują wesele nowoczesne, czy takie w góralskim stylu. Wybór obrączki to bardzo ważna decyzja. Nosi się ją do końca życia, a wesele trwa tylko jeden dzień. Dlatego też nie warto dopasowywać tej biżuterii do tematu imprezy. Najbardziej istotny jest gust przyszłego małżeństwa. To im musi podobać się pierścionek, który będzie towarzyszył im każdego dnia i przypominał o miłości do partnera.

Para wymienia się obrączkami

Jaki grawer na obrączkach?

Pierwszy wybór, przed jakim stanie narzeczeństwo przy wyborze graweru jest jego umiejscowienie. Dekoracja może zostać umieszczona na zewnętrznej stronie obrączki. To dobry wybór dla par chcących zawrzeć większe urozmaicenie na biżuterii, ponieważ zewnętrzna strona obrączki posiada szerszą powierzchnię. Młodzi, którzy jednak chcieliby zachować ważne słowa dla siebie, mogą wygrawerować obrączki od wewnątrz.

Mimo tego, że zewnętrzna strona biżuterii daje więcej przestrzeni, to nadal jest to miejsce ograniczone. Jak długi może być wygrawerowany tekst na obrączkach? Umownie przyjęte jest, że grawer nie powinien przekraczać 30 znaków, lecz najlepiej zmieścić się w średniej od 21 do 27 znaków razem ze spacjami. Wtedy para będzie miała pewność, że wybrany przez nich napis będzie możliwy do wykonania.

Ręce nowożeńców

Kolejnym problemem, na jaki napotykają się przyszli małżonkowie, jest pytanie: na jaki tekst do grawerowania na obrączkach warto postawić? Tekst, który para młoda wybierze, powinien być na tyle wyjątkowy, by do końca ich dni wywoływał szczęśliwe i nostalgiczne emocje.

Klasyczne grawery

Najbardziej popularnym i eleganckim wyborem jest imię partnera lub partnerki wraz z datą ślubu. Wtedy para nigdy nie zapomni o dacie kolejnej rocznicy! Nie musi być to jednak tylko data wesela. Młodzi stawiają również na ich pierwsze razy — pierwsze spotkanie, randka, czy też pierwszy pocałunek. Można spotkać się również z prostymi hasłami przypominającymi o wspólnej miłości.

  • Kocham cię,
  • Aż do końca życia,
  • Dziś i na zawsze,
  • Miłość nie ustaje
  • Zapisani w gwiazdach

To tylko niektóre z wielu propozycji jubilerskich. Często pary decydują się również na tekst w języku angielskim na przykład

  • I love you,
  • Forever in my heart,
  • Soulmates,
  • czy też proste I Do.

Nietypowy grawer na obrączkach

Jeżeli para nie chce nosić na swoich palcach sztampowych haseł, to idealną propozycją będą teksty piosenek. Mogą wybrać jeden ze swoich ulubionych utworów lub ten, który towarzyszył im w czasie pierwszego tańca. Kolejną opcją jest odcisk linii papilarnych palca lub zapis pracy serca drugiej połówki. Oczywiście trzeba włożyć więcej wysiłku w grawery tego typu, lecz jest to niepowtarzalna pamiątka na całe życie.

Para tańczy pierwszy taniec

Ile kosztuje grawer na obrączkach ślubnych?

Wiele par w trakcie planowania wesela skrupulatnie przelicza każdy koszt. Jakiego wydatku mogą się spodziewać za grawer na obrączkach? Cena zależy tak naprawdę od liczby liter lub wielkości grafiki. Ceny za jedną literę wahają się między 5-7 złotych. W niektórych salonach jubilerskich cenę ustala się od całego napisu. Wtedy za krótki tekst zapłacić można od 25 do 50 złotych. Warto również wspomnieć, że część salonów wykonuje grawer darmowo przy zakupie biżuterii.

pieniądze na weselu

Wybór obrączki często przysparza wiele stresu i mnoży wiele pytań np. na którym palcu się ją nosi. Mimo to jest to piękna pamiątka dla zakochanych, która cały czas może przypominać im o pięknym dniu ślubu i ich wielkiej miłości.