Dekoracje weselne,  Handmade,  Motyw weselny

Personalizacja stolików weselnych

Organizując wesele i decydując się na okrągłe stoły, musimy zmierzyć się z usadowieniem gości w odpowiedni sposób. Czy przy jednym stole posadzić rodzinę, czy znajomych, a może osoby, które się nie znają, by mogły poznać nowych ludzi? Nie jest to łatwe zadanie i często zajmuje Narzeczonym bardzo wiele czasu.

Kiedy już nam się uda, musimy te stoły jakoś nazwać i umieścić w spisie gości, który powinien znajdować się przy wejściu do sali weselnej. Większość osób decyduje się na ponumerowanie stolików. Służą im do tego spersonalizowane tabliczki, które można zamówić w internecie lub zrobić samemu. Przy numerkach można również wpisać imiona Młodych i datę ślubu. Niektóre Pary jednak decydują się na jeszcze dosadniejsze spersonalizowanie stolików weselnych, nazywając je według jakiegoś swojego własnego „kodu”. Tworzą tym samym jeszcze bardziej wyjątkowe miejsce ze swojej sali weselnej. Dzisiaj chcemy Wam podrzucić kilka pomysłów i inspiracji na nazwanie stolików, przy których siedzieć, jeść, pić i rozmawiać będą nasi goście weselni.

Dla miłośników podróżowania

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w weselu znajomych w pięknym miejscu województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie stoliki miały nazwy miast, regionów czy… jezior. Tak, tak, dobrze czytacie. Jeden ze stolików miał nazwę Bajkał, czyli jezioro w azjatyckiej części Rosji. Inny Paryż, jeszcze inny Warszawa, Amsterdam, Moskwa… Państwo Młodzi często podróżowali i stoły weselne nazwali miejscami, które coś dla nich znaczą. Także jedni goście znaleźli się we Francji, inni w Holandii, Rosji, a niektórzy zostali w Polsce. Zarówno Pan Młody, jak i Pani Młoda również w pracy dużo podróżują, dlatego ta personalizacja pasowała do nich doskonale.

źródło: Pinterest

Dla miłośników literatury

Na innym weselu zaś posadzeni zostaliśmy przy Panu Tadeuszu i nie chodzi tu wcale o szlachetny, przezroczysty polskich trunek o zawartości 40% alkoholu, a o epopeję narodową zacnego wieszcza Adama Mickiewicza. Stoły weselne zostały nazwane dziełami literackimi, bowiem Panna Młoda to filolog polski i miłośniczka książek. Pan Młody również nie stroni od dobrej książki, więc ta personalizacja udała się znakomicie. Były nazwy dzieł literacki i nazwiska pisarzy. Słowacki, Mickiewicz, Norwid, Goethe i wielu innych. Bardzo udani okazali się z nich kompani do kieliszka.

źródło: onewed.com

Dla miłośników dobrej muzyki

Tych to zapewne jest jeszcze więcej niż amatorów książek i podróżowania. Kto nie lubi posłuchać dobrej piosenki? Stoły weselne można nazwać nazwami utworów lub ulubionych zespołów muzycznych. Jeśli jeszcze nazwa stołu będzie dopasowana do gustów siedzących przy nim gości – och! ach! idealnie! Kiedy postanawiamy usadowić młode osoby przy jednym stole, a starsze przy innym, warto dobrać takie piosenki lub zespoły, które będą odpowiadać gustom danego pokolenia. Przy stole rodziców i dziadków może coś The Beatles, The Rolling Stones lub Queen? A u młodszych Metallica, Beyonce albo… Dawid Podsiadło?

źródło: Pinterest

Dla miłośników filmów

Mieliśmy już fanów muzyki, literatury i podróżowania. A może są wśród Was fani dobrych filmów? Na pewno! Stoliki można nazwać tytułami ulubionych filmów. Najlepiej jeśli dany film będzie nam kojarzył się z gośćmi przy tym stole. A może nazwami seriali? Tylko który stolik nazwać „Przyjaciele”, a który „Małe kłamstewka” lub „Plotkara”? Wcale nie podpuszczamy! 😁 Może z familijnym serialem „Pełna Chata” nie byłoby przynajmniej problemu?

Dla miłośników gier komputerowych

„Graczami” częściej bywają Panowie, ale wiele Pań również nie stroni od dobrej gry. Znamy takie Pary, gdzie zarówno Młody, jak i Młoda od dzieciaka uwielbiali gry – najpierw na Pegasusie, później na PlayStation, Xboxie czy właśnie komputerze. Opisanie stolików umiejscowionych w sali bankietowej nazwami gier elektronicznych może wydawać się dziwne – zwłaszcza dla reprezentantów starszego pokolenia. Rodzice i dziadkowie mogą nie zrozumieć, skąd te nazwy pochodzą. Młodzi z pewnością jednak się uśmiechną, tym bardziej, jeśli będą to gry wszystkim znane, np. The Sims, Wiedźmin 3, GTA, Crash, Mario itd.

źródło: Pinterest

Dla miłośników planszówek

A może mamy tu fanów nie tyle co gier elektronicznych, co planszówkowych? Tak! My należymy do tego grona. Gry planszówkowe przeżywają swoją drugą młodość. Gości można usadzić przy stołach nazwanych ulubionymi planszówkami. Zaproponowalibyśmy, żeby na każdym stole zostawić dedykowaną planszówkę, ale… może to się skończyć tak, że goście zamiast tańczyć na parkiecie, całe wesele graliby w grę. Kogo posadzić przy „Wsiąść do pociągu”, „Osadnicy z Catanu”, „Tabu”, „Alians Party”, „Alians: Kobiety vs. Mężczyźni”, „5 sekund”, „Scrabble”, „Pan tu nie stał”, „Chińczyk”, „Dixit”? Macie pomysł, kto mógłby siedzieć przy takich stolikach? Obiecujemy, że im nie powiemy!

Dla miłośników zwierząt

Żarty żartami, ale stoły nazwane imionami Waszych pupili to byłoby coś, nie? Jeśli nie macie swoich zwierzaków, możecie stoły nazwać imionami bajkowych postaci. Opcji jest naprawdę dużo. Najmłodsi goście mogą siedzieć przy „Psim Patrolu”, starsi przy „Reksio” lub „Misiu Colargolu”, a nasi rówieśnicy przy… hmmm… „Zakochanym Kundlu”, „Królu Lwie”?

źródło: Pinterest

Może trochę nas poniosła fantazja. Chcieliśmy pokazać jednak, że pomysłów na spersonalizowanie nazw stolików weselnych jest co niemiara. Wszystko zależy od Waszych upodobań, gustów i zainteresowań. Na wymyślenie ciekawych nazw trzeba mieć też czas. Stworzenie ich też jest na pewno trudniejsze niż zamówienie po prostu numerku w ramce z datą ślubu. Dla chcącego jednak nic trudnego.

Jeśli macie jakieś fajne pomysły na nazwy stolików, napiszcie nam w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi! 😊😊😊

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.