Data ślubu,  Dekoracje weselne,  Handmade,  Organizacja wesela

Jak wygląda wesele w Walentynki?

Walentynki są dniem, w którym wyznajemy uczucia, spędzamy czas z ukochaną osobą oraz obdarowujemy ją drobnymi prezentami. To święto miłości, które opanowało już cały świat! Ciężko więc o lepszą datę na uczczenie swojego związku niż 14 lutego. Jak wygląda wesele w Walentynki? Co tworzy ich niesamowity klimat? 

Dzień Zakochanych początkowo odnosił się do postaci św. Walentego, ale obecnie świętuje je wiele osób niezależnie od religii czy pochodzenia. Ten wyjątkowy zwyczaj dotarł do Polski już w latach 90. Obecnie Walentynki obchodzi się w nawet przedszkolach i szkołach, a zakochane pary w każdym wieku pragną spędzić ten dzień razem. 

W Walentynki ciężko jest spotkać lokal, który nie przyozdobił swoich wnętrz sercami oraz bukietami czerwonych róż. Walentynki to czas pełen bliskości i czułości. Okazujemy sobie wzajemną sympatię, celebrując najważniejsze ze wszystkich uczuć, czyli miłość. To właśnie z tych powodów wiele osób decyduje się na wesele w Walentynki.

Dlaczego wesele w Walentynki?

14 lutego jest Dniem Zakochanych, którymi opiekuje się św. Walenty. Walentynki choć początkowo związane były z religią katolicką, obecnie cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Posiadają bowiem niesamowitą atmosferę, która łączy ludzi. Wesele w Walentynki zapewnia katolikom błogosławieństwo patrona Zakochanych. Można więc liczyć na długie, dostatnie i szczęście życie małżeńskie.

Ponadto początek roku jest symbolem nadziei i pozwala nam na podejmowanie nowych wyzwań. Choć w nazwie miesiąca nie ma litery „r”, co wiele osób uważa za dobry znak podczas wesela, to 14 lutego pokonuje się wszystkie zabobony i świętuje miłość.

Jak wykorzystać czar Walentynek?

Wesele w Walentynki posiada swoją siłę w tym, że samo święto ma bardzo rozbudowaną symbolikę. Sale weselne można ozdabiać balonami w kształcie serca i pokaźnymi bukietami czarownych róż. Ponadto Dzień Zakochanych skupia się na poczuciu bliskości z drugim człowiekiem. Można więc odważyć się na zabawne i kreatynę sesje fotograficzne. Biel sukni Panny Młodej w zestawieniu różem i czerwienią tworzy idealne zestawienie.

Walentynki są inspiracją dla restauracji i hoteli, aby tworzyć nowe oferty i atrakcje. Szampan na powitanie, tort w kształcie serca czy wanna wypełniona płatkami róż to tylko kilka z niespodzianek, jakie mogą nas spotkać 14 lutego. Mamy także wielkie pole manewru podczas dekorowania sali weselnej. Świetnie sprawdzają się serpentyny, świeczki oraz dekoracje wykonane z czerwonego papieru.

Gości można powitać babeczkami, lizakami lub ciastkami w kształcie serca. Świetnie sprawdzają się również łakocie, które można zanurzyć w fontannie czekoladowej. Na sali można ustawić foto-budkę i przygotować dla weselników zabawne rekwizyty, takie jak okulary, muszki czy kapelusze, aby mogli wykonać własne pamiątkowe zdjęcia w motywie słodkiej i promiennej miłości.

Walentynki są tak pięknym świętem, właśnie dlatego, że zostały poświęcone najważniejszemu uczuciu w naszym życiu, czyli miłości. To właśnie ona jest podstawą małżeństwa i powodem organizowania wesela. Łącząc oba te wydarzenia, uroczystość staje się jeszcze bardziej wyjątkowa.

No i oczywiście… każdy zapamięta rocznicę ślubu, która wypada na 14 lutego, nawet zapominalski mąż 😉