fotografia ślubna,  Organizacja wesela,  Strój weselny,  Usługi weselne

Jakie zabiegi pielęgnacyjne na ciało przed ślubem?

W ostatnim artykule zastanawialiśmy się nad tym, jakie zabiegi na twarz powinna wybrać Panna Młoda, a także Pan Młody! Teraz przyszła pora na pielęgnacje pozostałych części naszego ciała. Jakie zabiegi pielęgnacyjne wybrać? Sprawdźcie!

Depilacja

Mamy XXI wiek i ciężko sobie wyobrazić, że wystąpimy w naszej wymarzonej sukni ślubnej i… nieogolonymi nogami i pachami. Część z nas w dniu ślubu sięga po jednorazową maszynkę lub elektryczny depilator. Wiele kobiet jednak zmaga się z problemem wrastających włosków i tzw. czerwonych kropek, przez co nogi nie są idealnie gładkie tak, jakbyśmy sobie tego wymarzyły w tym wyjątkowym dniu.

fot. Unsplash

Panny Młode często decydują się więc na depilację laserową. Jest to zabieg, który trzeba powtarzać kilkakrotnie dla osiągnięcia zadawalającego efektu. Musimy więc o tym pomyśleć kilka miesięcy wcześniej, by zacząć ten proces z odpowiednim wyprzedzeniem. W ten sposób ogolić możemy nie tylko nogi czy pachy, ale również inne partie naszego ciała, jak np. okolicę bikini. Panie często chcą mieć idealnie gładkie ciało w noc poślubną dla swojego świeżo upieczonego męża.

Zabiegi na dłonie i stopy

Często w dniu ślubu i wesela decydujemy się na buty odsłaniające nasze stopy. Suknia ślubna nie zawsze je zakrywa, więc warto zadbać, by dobrze się prezentowały. To samo tyczy się dłoni, które są pewnego rodzaju naszą wizytówką.

Stopy należy wymoczyć, użyć pumeksu i nawilżać, by pozbyć się nieładnej skorupki i szorstkich pięt. Warto powtarzać te czynności kilkukrotnie, z większym wyprzedzeniem. Jeśli stopy są zaniedbane, jeden taki zabieg może nie przynieść bowiem oczekiwanych efektów.

Jeśli panie mają problemy z ciągle suchymi dłońmi – a jest to problem występujący nie tylko zimą, uwierzcie! – to warto pomyśleć nad zabiegiem z parafiną. Nawilżenie dłoni po takim zabiegu u kosmetyczki jest dużo bardziej długotrwałe niż posmarowanie nawet najdroższym kremem. Taki zabieg trzeba zrobić kilka dni przed ślubem.

fot. Unsplash

Jeśli już przy dłoniach i stopach jesteśmy, nie możemy zapomnieć o manicure i pedicure. Pomalowane paznokcie u dłoni i stóp będą się pięknie prezentować na żywo i na zdjęciach. W plenerze i na sali weselnej. W luksusowej rezydencji i w góralskiej karczmie. Manicure i pedicure to weselne „must be done”. To, jaki kolor dobierzecie, to już indywidualna sprawa każdej Panny Młodej. Część woli delikatne paznokcie w stylu french manicure, ponieważ ręka wygląda wtedy jakoś tak bardziej czysto i schludnie. Część kobiet stawia na bardziej odważną, ale wciąż klasykę, czyli czerwień. Czerwony kolor będzie pięknie kontrastował z białą suknią. Wśród Panien Młodych trafiają się też bardziej szalone jednostki, które na swój wyjątkowy dzień wybiorą WYJĄTKOWY MANICURE – odważne kolory, neony, wzorki, faktury. Możliwości jest wiele. Kolor paznokci u stóp może być taki sam jak u dłoni lub inny. Dobrze sprawdzają się czerwone paznokcie, które również podczas nocy poślubnej wyglądają bardzo apetycznie 😉

fot. Unsplash

Peeling

Peelingować u kosmetyczki możemy nie tylko twarz, ale również całe ciało. Pozbycie się tzw. martwego naskórka skutkuje gładszą i miększą w dotyku skórą. Po takim peelingu rzadziej mamy przypadłość czerwonych kropek po goleniu. Peelingi mogą być cukrowe lub solne. Z dodatkiem kawy, olejków czy różnych innych aromatów. Pięknie pachną i świetnie działają. Peeling możemy zrobić sobie sami w domowym zaciszu, np. gotowymi produktami ze sklepu lub po prostu mieszanką cukru, oliwy z oliwek i fusów z kawy. Jeśli jednak chcemy się totalnie zrelaksować, warto udać się do kosmetyczki, która tę czynność wykona za nas.

Masaż

Peeling warto połączyć z masażem. Już sam w sobie peeling jest relaksujący, ale połączony z masażem to już totalne mistrzostwo! Na popołudnie w SPA warto zabrać swojego Narzeczonego, by on też choć na chwilę oderwał się od tych weselnych przygotowań. Będzie to też swojego rodzaju mała celebracja końcówki Waszego narzeczeństwa. Masaż, peeling, a może jeszcze romantyczna kąpiel w jacuzzi lub pobyt w saunie? Wybierzcie coś ekstra!

fot. Unsplash

Co byście dodali do naszej listy? Jak można jeszcze przygotować swoje ciało na ten WYJĄTKOWY DZIEŃ? Pamiętajcie, że wypielęgnowane ciało będzie lepiej prezentować się w obiektywie i… w noc poślubną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.