Handmade,  Zaproszenia ślubne

Oryginalny prezent na ślub

Prezent na ślub – to hasło wyszukuje w internecie duża część gości weselnych. Co podarować Młodej Parze na nową drogę życia? Czy postawić na sentymentalną pamiątkę, czy na coś pożytecznego? Dawać pieniądze w kopercie, a może sprzęt AGD? Pytań jest mnóstwo, odpowiedzi również.

Z roku na rok rośnie popularność spersonalizowanych prezentów. Goście konkurują w konkursie na najoryginalniejszy prezent. Podpowiadamy Wam, co kupić, żeby nie zostać w tyle i zaskoczyć Nowożeńców.

Czy dawać pieniądze na wesele?

Tak. Według nas tak. Młodzi często finansują przyjęcie ze swojego (często jeszcze niewielkiego) budżetu. Obojętnie czy uroczystość odbywa się w pałacu czy w lokalnej restauracji, koszt wesela dotkliwie dotyka portfeli Narzeczonych. Warto więc Im trochę pomóc i sprawić, żeby wesele przynajmniej w jakiejś części się zwróciło. Pieniądze z kopert weselnych wykorzystywane są też często na wkład własny na mieszkanie lub na wymarzoną podróż poślubną.

Coraz popularniejszy staje się trend dawania pieniędzy na prezent w oryginalnej formie. Niektórzy decydują się zastąpić kopertę z kartką czymś innym. Czym?

Nam bardzo spodobały się strzykawki z pieniędzmi. Brzmi dziwni i trochę strasznie, prawda? Są to jednak niezwykle miłe zastrzyki, bo… zastrzyki gotówki. Można zamówić spersonalizowaną skrzynkę ze strzykawkami przez internet i włożyć tam banknoty. A jeśli macie w rodzinie lub gronie znajomych kogoś z branży medycznej – możecie zrobić taki prezent sami.

fot. Unsplash

Personalizowana skrzynka może ukrywać w sobie pieniądze również w inny sposób. W internecie można znaleźć wiele stron, które oferują pudełka z przegródkami, do których można wrzucić banknoty i… (dla zabawy) czekoladowe monety w sreberku.

Jak jeszcze można wręczyć Młodej Parze pieniądze? W formie… MAPY! My od razu po natknięciu się na ten oryginalny prezent, zostaliśmy całkowicie zauroczeni! Trzeba zamówić specjalną ramkę z wyciętą mapą świata. W środek należy wsadzić banknoty. Taka mapa będzie prezentowała się również genialnie już po wyciągnięciu przez Młodych pieniędzy ze środka. Taki prezent sprawdzi się zwłaszcza, jeśli Nowożeńcy są miłośnikami podróży i wspólnego zwiedzania świata.

Jaki prezent zamiast kwiatów?

Pary Młode zwykle już w zaproszeniu proszą o pieniądze. Niektóre z nich w śmiesznych ślubnych wierszykach proszą o nieprzynoszenie kwiatów, które i tak po wielogodzinnej zabawie byłyby do wyrzucenia. Zamiast kwiatów natomiast proszą o różne inne przedmioty. Najczęściej o wino lub książkę. Jeśli chcemy jednak zaskoczyć Nowożeńców, warto pomyśleć nad jakimś nietypowym prezentem.

fot. Unsplash

Jeśli wino, to…

Spersonalizowane. Postawcie na spersonalizowaną etykietkę z imionami Młodych i datą ślubu. Są też skrzynki drewniane personalizowane, do których można włożyć ulubione wino Pani lub Pana Młodego. Takie przedmioty będą doskonałą pamiątką, którą można przechowywać przez lata. Oczywiście mówimy o skrzynce i butelce z etykietą, a nie o jej zawartości. Ulubiony trunek można śmiało wypić podczas kolacji we dwoje lub z osobami, które ten trunek podarowały.

fot. Unsplash

Coś dla domu

Wielu gości weselnych decyduje się na przydatne przedmioty. Kiedyś zamiast pieniędzy dawało się sprzęt RTV i AGD, garnki i ścierki kuchenne. Teraz zamiast kwiatów można wręczyć Młodym sztućce w pięknym grawerowanym opakowaniu, spersonalizowany zestaw poduszek czy wyjątkowy komplet ręczników.

fot. Unsplash

A jeśli ktoś chce szczególnie podarować Parze Młodej jakieś rośliny, niech lepiej postawi na las w słoiku, który ostatnio cieszy się coraz większą popularnością. Wygląda bardzo imponująco, upiększy każde domowe wnętrze, a przy okazji jest mało wymagający w obsłudze.

Wspólne chwile

Prezent, który wręczamy, fajnie jakby był przemyślany i kojarzący się nam z Parą Młodą. Jeśli Młodzi są miłośnikami planszówek, podarujmy im jakąś fajną grę planszową – najlepiej dowiedzieć się, jakiej jeszcze nie mają w swojej kolekcji.

A może oboje lubią poczuć trochę adrenaliny? Wtedy zainwestuj w lot balonem, skok ze spadochronem lub inne tego typu zabawy. Taki prezent wiąże się z wyższą ceną. Warto umówić się z innymi gośćmi na wręczenie wspólnego prezentu. Tym sposobem zamiast 10 bukietów kwiatów, Młodzi mogą otrzymać prezent, który będą jeszcze długo wspominać.

Na wspólne chwile sprawdzi się również voucher na pobyt w SPA lub różne zabiegi. Jeśli nie chcemy się z nikim składać na prezent, warto pomyśleć o stworzeniu samemu zestawu do tzw. „domowego SPA”. W takim zestawie mogą znaleźć się sól do kąpieli, pachnące świeczki, kolorowe żele do ciała, balsamy, maseczki do twarzy, olejki zapachowe do masażu. Pobudź swoją kreatywność!

fot. Unsplash

Można również pomyśleć o wykupieniu świeżo upieczonym małżonkom lekcji gotowania, by mogli nauczyć się oni kilku nowych dań, które być może staną się ich ulubionymi i przy każdym pałaszowaniu, będą myśleć o obdarowującej osobie.

Propozycji na oryginalne prezenty jest wiele. Poszukujcie, a na pewno znajdziecie. Mamy nadzieję, że ktoś z Was odnalazł w naszych propozycjach coś, co przypadło mu do gustu. Fajnie, jeśli Was zainspirowaliśmy!

fot. Unsplash

Piszcie w komentarzach, jakie oryginalne prezenty ślubne podarowaliście lub otrzymaliście na swoje wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.