Atrakcje weselne,  Finanse ślubne,  Handmade,  Organizacja wesela

Podziękowania ślubne dla rodziców – jaki prezent dla rodziców kupić?

Ślub i wesele to zdecydowanie jedne z najpiękniejszych wydarzeń – nie tylko dla Pary Młodej, ale i dla jej przyjaciół oraz członków rodziny. To magiczny czas – pełen wzruszeń, radości, wdzięczności oraz zachwytu. Z drugiej strony – to także czas pewnych podsumowań, podziękowań i rozpoczęcia zupełnie nowego etapu w życiu. Dlatego też tradycją stały się podziękowania dla rodziców, które podczas wesel przybierają przeróżne formy. Niektóre pary tworzą przepiękne filmy wideo, które prezentowane są podczas imprezy, inne śpiewają piosenki i wręczają rodzicom prezenty. A skoro już o nich mowa, to należy się zastanowić, jaki prezent dla rodziców jest najbardziej odpowiedni. W owym artykule przedstawiamy kilka propozycji!

Fot. Unsplash

Prezenty dla rodziców skrojone na każdą kieszeń

Podziękowania dla rodziców przybierają przeróżne formy – niektóre są bardzo pragmatyczne, inne wyszukane, nawet szalone, ale co najważniejsze – wszystkie są od serca. Wiele zależy od Państwa budżetu, więc postaramy się przedstawić propozycje od tych budżetowych do nieco droższych – tak, by znaleźć tu inspirację na prezenty skrojone na każdą kieszeń. Zacznijmy więc od kreatywnych form, które można wykonać samemu. To m.in. stworzenie wspomnianego już wcześniej filmu wideo, który uwzględnia pamiątkowe zdjęcia i nagrania z dzieciństwa. W taki sposób można stworzyć niesamowitą pamiątkę, która poruszy wszystkich gości – a zwłaszcza rodziców – do łez! Warto w takim filmiku dokładnie określić, za co jesteśmy wdzięczni. Pewna rada: im więcej osobistych historii, tym lepiej! Na pewno większość z Państwa doskonale pamięta pierwszą przejażdżkę na rowerze, wspólne wakacje, obiady u mamy czy liczne telefony po każdym zdobytym sukcesie – to odpowiednie momenty, za które można podziękować!

Fot. Unsplash

Prezent dla rodziców pełen wzruszeń

Świetnie sprawdzi się także fotoksiążka, która w jedno miejsce zbiera historię obu rodzin, które od tego właśnie dnia stają się jednością. Jest to równie piękny, pełen emocji prezent, do którego rodzice będą mogli często wracać – nie tylko podczas rodzinnych spotkań, ale i nawet każdego dnia.

Jeśli chodzi o prezenty, które potrafią wzruszyć, to chyba nie da się uronić łzy podczas utworu „Cudownych rodziców mam”, śpiewanego przez Parę Młodą. Odpowiednim pomysłem zawsze są kwiaty oraz dobry alkohol. Jednak w przypadku wydarzenia takiego, jak wesele, te dwie rzeczy powinno traktować się bardziej jako dodatek (chociażby do zaśpiewanej wspólnie piosenki!).

 

Fot. Unsplash

Podziękowania ślubne dla rodziców mogą także przyjąć formę vouchera na różnego rodzaju usługi. Doskonałym pomysłem jest chociażby karnet do SPA. Jest to prezent, który zadowoli każdych rodziców – w końcu relaksu nigdy za wiele, prawda? W końcu mama i tata jak nikt inni zasłużyli na wypoczynek. Z pewnością będą oni zachwyceni możliwością spędzenia czasu w taki sposób. Szczególnie, że na co dzień trudno jest wygospodarować taki czas – po otrzymaniu vouchera nie będą mieli wyjścia i w końcu zrobią coś dla siebie!

Fot. Unsplash

Oryginalne pomysły na prezent dla rodziców

A jeśli już o voucherach mowa, to gdy rodzice są odważnymi osobami, warto zastanowić się nad zapewnieniem ich niecodziennych atrakcji. Oryginalne prezenty dla rodziców to zdecydowanie coś, co wprawi w zachwyt pozostałych gości weselnych. Świetnym przykładem jest chociażby lot balonem! To zdecydowanie wyjątkowa atrakcja, która dostarcza niezapomnianych wrażeń. Lot ponad okolicznymi miejscowościami najczęściej o wschodzie lub zachodzie słońca to chwile, których nie da się zapomnieć.

Przy okazji zachęcamy też do zapoznania się z artykułem na temat oryginalnych prezentów na ślub dla Pary Młodej.

Fot. Unsplash

Jeśli jednak rodzice nie są aż tak odważni i zdecydowanie bardziej cenią sobie fizyczne, stałe prezenty, to… warto wspólnie z nimi posadzić drzewo. W taki sposób nie tylko zrobią Państwo dobry uczynek dla planety, ale i zostawią na niej trwały ślad, który podziwiać będą mogły przyszłe pokolenia. Taki akt wspólnego sadzenia drzewa sam w sobie oczywiście jest bardzo wzniosły i emocjonujący!

Fot. Unsplash

Pragmatyczny prezent dla rodziców

Prezent dla rodziców na ślubie może być także bardzo pragmatyczny i wiele osób zdecydowanie najbardziej ceni sobie takie przydatne przedmioty. Najbardziej klasycznym pomysłem są wszelkiego rodzaju sprzęty RTV i AGD, dostosowane do aktualnych potrzeb rodziców. Dużą popularnością cieszą się profesjonalne ekspresy do kawy. Jeśli więc mama z tatą są prawdziwymi smakoszami kawy, to chyba trudno wyobrazić sobie lepsze rozwiązanie.

Fot. Unsplash

Klasycznym prezentem dla rodziców na weselu są oczywiście wszelkie dodatki, takie jak biżuteria czy zegarki. Eleganckie mamy z pewnością ucieszą się z ładnych pereł czy kolczyków, a każdemu tacie zaświecą się oczy na widok nowego zegarka czy ekstrawaganckich spinek do mankietów.

Fot. Unsplash

Ostatnią propozycją podziękowania dla rodziców – i taką, która jest najbardziej wymagająca pod względem finansowym – jest wycieczka. Która mama i który tata nie marzą o rajskich wakacjach z dala od obowiązków? Nawet tygodniowy wyjazd do innego kraju będzie dla nich rewelacyjnym przeżyciem. W zależności od preferencji może to być oczywiście tydzień pełen intensywnego zwiedzania albo leniwego relaksu w towarzystwie palm i najpiękniejszych plaż.

Fot. Unsplash

To oczywiście tylko namiastka prezentów, którymi można obdarować rodziców podczas przyjęcia weselnego w ramach podziękowań. Oczywiście wybór należy do Państwa i uzależniony musi być od gustu i potrzeb każdej mamy oraz taty. Jesteśmy jednak przekonani, że wśród naszych rad każdy znajdzie odpowiednią inspirację, która przełoży się na zadowolenie rodziców, ale i na podziw wśród wszystkich gości weselnych.