Organizacja wesela,  Poprawiny,  Strój weselny

Sukienka na poprawiny dla Panny Młodej

Decydując się na organizację wesela z poprawinami, Panna Młoda stoi przed kolejnym trudnym wyborem – jaką sukienkę na poprawiny ubrać?

Suknię ślubną mamy zwykle wybraną przynajmniej kilka miesięcy przed planowanym ślubem. Wybór odpowiedniej kreacji zajmuje nam dużo czasu i spędza sen z powiek. Wybór sukni na poprawiny zostawiamy często na ostatnią chwilę, uważając, że jest wiele innych ważniejszych rzeczy do załatwienia. Na końcu budzimy się „z ręką w nocniku” i na kilka dni przed weselem i poprawinami nie wiemy, co ubrać tego drugiego dnia. By uniknąć nerwowego biegania po sklepach kilka dni przed weselem, kiedy jest tysiąc innych ważnych rzeczy do załatwienia, pomyśl o sukience na poprawiny wcześniej – najlepiej tak samo wcześnie, jak o sukni ślubnej.

Jaką sukienkę na poprawiny wybrać?

W przypadku wyboru sukni ślubnej zdarza się nam spotykać ze sztywnymi zasadami, co wolno, a czego nie wolno Pannie Młodej. Przy sukni na poprawiny rzadko spotykamy się z jakimiś „zakazami”. Przyjęło się, że poprawinowa kiecka powinna być mniej strojna niż suknia ślubna i najlepiej… krótsza. Co oczywiście nie sprawdzi się, jeśli na dzień ślubu wybrałyśmy sukienkę skromną lub krótką. Ciężko będzie znaleźć wtedy sukienkę jeszcze krótszą, a nawet jeśli… to po co?

Mniej strojna sukienka ma swoje uzasadnienie w tym, że poprawiny są imprezą dużo mniej uroczystą i elegancką. Spędzamy też tam mniej czasu i mniej gości, w porównaniu do wesela, bierze w nich udział. Poprawiny często są też przyjęciem w plenerze, dlatego warto zadbać o to, by suknia była komfortowa do noszenia i przez swoją długość nie pobrudziła się od ewentualnego błota.

Wygodna sukienka będzie też swojego rodzaju wytchnieniem po całonocnym, weselnym szaleństwie w sukni ślubnej, która niestety często jest niewygodna, mimo że zjawiskowa. Sukienka, w której dobrze się czujemy i która nic nam szczególnie nie uciska, sprawdzi się również, kiedy na poprawinach przewidziana jest zabawa taneczna. Pary często decydują się, oprócz wykupienia poprawinowego obiadu, na wynajęcie osobnego parkietu i puszczenie muzyki, tym samym sugerując gościom, że taniec jest mile widziany, a wręcz… pożądany. Poprawiny odróżnia od wesela też to, że Para Młoda może trochę „wyluzować” i bawić się na całego, nie myśląc o tym, czy wypada i czy przypadkiem fotograf nie uchwyci jakiegoś żenującego tanecznego momentu.

Sukienka na poprawiny dla Młodej – jaki kolor wybrać?

Po kroju i długości sukienki na poprawiny czas zastanowić się nad jej kolorem. Tradycjonalistki nie wyobrażają sobie, żeby móc wystąpić na własnych poprawinach w sukni innej niż biała. Uważa się, że Panna Młoda zarówno na weselu, jak i przyjęciu poprawinowym, powinna wystąpić w białej kreacji, żeby podkreślić, kto jest najważniejszą kobietą na tej imprezie.

Jeśli nie przywiązujesz do tego dużej wagi lub nie czujesz się dobrze w kolorze białym i jeden dzień w zupełności ci wystarczył, wybierz suknię na poprawiny w innym kolorze. Np. niebieskim, zielonym, pastelowym różu, błękicie, beżu, ecru, a nawet we wzorki. Niektóre Panny Młode uważają nawet, że czerwona sukienka na poprawiny też jest odpowiednia i decydują się być tego drugiego dnia „Lady in red”. Grunt to czuć się komfortowo i wyjątkowo! Najważniejsze jest to, jak w danej sukience się czujesz, czy ci się podoba i… czy podoba się twojemu partnerowi.

Czy sukienka na poprawiny to must have?

Zamiast sukienki na poprawiny można wybrać zwiewną spódnicę i top lub jakąś ładną bluzkę. Zdarzają się jednak Panie, które nie czują się dobrze w sukienkach i spódnicach. A przecież nie po to organizuje się poprawiny za duże pieniądze, by Panna Młoda czuła się niekomfortowo. Co wtedy? Może warto w tym dniu postawić na spodnie z dopasowaną górą? A może na kombinezon lub garsonkę? W internecie jest naprawdę wiele propozycji i inspiracji na temat tego, jak ubrać się elegancko i zjawiskowo bez sięgania po suknię.

Buty na poprawiny powinny być wygodne

Po całym dniu i nocy na szpilkach Panny Młode często bolą nogi na tyle, że ledwo mogą chodzić. Zwykle nie ma czasu na moczenie stóp czy masaż (no chyba, że taki wykonany przez świeżo upieczonego męża), dlatego tego drugiego dnia warto postawić przede wszystkim na wygodne buty. Nie mamy na myśli oczywiście pluszowych kapci, ale butów, które są nie tylko piękne, ale również wygodne. Jeśli poprawiny odbywają się w ogrodzie i parku, szczególnie warto zadbać o swój komfort. Panny Młode sięgają w tym dniu często po baleriny, buty na niskim obcasie, delikatne sandałki, a te bardziej odważne nawet po trampki.

Wygodne buty, które nie uciskają, nie obcierają i nie obciążają jeszcze bardziej już obolałych nóg, są na wagę złota. Pomogą Młodym poruszać się komfortowo po terenie poprawin oraz cieszyć się drugim dniem swojego życia w nowej roli – w roli żony.

Panna Młoda chce się prezentować zjawiskowo zarówno podczas wesela, jak i poprawin. Oprócz wyglądu ważne jest jednak, jak będzie się czuła. To od dobrego samopoczucia i komfortu Pary Młodej zależy dobra zabawa i sukces tego całego przedsięwzięcia. Pamiętajcie o tym i bawcie się doskonale zarówno podczas wesela, jak i poprawin!

One Comment

  • Gabriela

    Ja suknię ślubną zmieniłam już na oczepinach – wybrałam prostą, białą sukienkę maxi. Miałam dość sporo falban, które okazały się okrutnie gorące!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.