leśny motyw przewodni wesela
Dekoracje weselne,  Motyw weselny,  Organizacja wesela,  Sala weselna,  Zaproszenia ślubne

Miłość wśród drzew- czyli leśny motyw na wesele

Młode Pary coraz chętniej organizują wesele w konkretnej stylizacji. Wiele miesięcy przed terminem ślubu przygotowują dekoracje na salę weselną. Jeśli poszukujesz ciekawej inspiracji na temat przewodni wesela- mamy ją dla Ciebie! Jesienną porą świetnie prezentuje się leśny motyw na wesele! 

Aby wszystko zachowane było w jednej tematyce, do wyglądu sali weselnej należy dopasować papeterię ślubną, upominki oraz ozdoby do kościoła. Wygląd Pary Młodej oraz proponowane menu również powinny nie zaburzać koncepcji. Jak przygotować więc piękny leśny motyw na wesele? Jak udekorować salę weselną w stylu leśnym? Z jakich naturalnych ozdób można skorzystać?

Papeteria ślubna z leśnym motywem

O jednolitą stylizację wesela można zadbać już od samego początku, stosując papeterię ślubną z leśnym motywem. Chodzi przede wszystkim o zaproszenia, ponieważ powiedzą one gościom, czego mogą się spodziewać i jaki będzie temat przyjęcia.

W przypadku motywów leśnych, można śmiało pokusić się o przygotowanie ich samodzielnie. W sklepach papierniczych, hand-made oraz hurtowniach internetowych można znaleźć wiele gotowych elementów oraz rodzajów ozdobnego papieru. Przy niewielkim nakładzie pracy powstanie w ten sposób indywidualna oraz idealnie do nas dopasowana papeteria ślubna.

Najbardziej popularne są wzory liścia paproci oraz wieńca laurowego, ale można także oprzeć się na wzorach liści, a także graficznych przestawieniach zwierząt leśnych.

Świetny efekt uzyskamy również, stosując prawdziwe  listki oraz kwiaty. Pojedyncze gałązki lub małe bukieciki wyglądają rewelacyjne, gdy obwiążemy je ozdobną wstążką lub kawałkiem sznurka.

Leśny motyw sali weselnej

Jeśli kochacie zapach lasu i lubicie otaczać się zielenią to leśny motyw sali weselnej jest idealny dla Was! Stworzyć magiczny, naturalny klimat podczas uroczystości można na dwa sposoby. Pierwszy z nich zależny jest od wybranego obiektu weselnego.

Jeżeli jest umiejscowiony z dala od hałasu, w spokojnym zagajniku lub przy leśnej polanie, zadanie mamy ułatwione. Już samo miejsce wpływać będzie na charakter przyjęcia. Jednak nawet jeśli wesele odbywa się w centrum miasta, wciąż możemy stworzyć na sali weselnej magiczną, leśną krainę. Wystarczą do tego tylko odpowiednie dekoracje.

Przede wszystkim powinniśmy postawić na drewno! Pocięte na kawałki pnie mogą służyć jako siedziska lub małe stoliczki. Oczywiście, nie powinniśmy kazać gościom siedzieć na nich podczas obiadu, ale jako dodatek sprawdzają się doskonale.

W bukietach mogą znaleźć się gałązki, a najlepiej pochodzące z drzew iglastych, ponieważ igły przez długi czas pięknie się prezentują, a dodatkowo zapewniają cudowny zapach!

Aby podkreślić leśną stylizację na wesele, można przygotować naturalne kąciki: pnie udekorować mchem (najlepiej naturalnym) i otoczyć je świecznikami. Idealnie pasują świeczniki wykonane ze słoików lub po prostu naturalne świecie.

Żeby leśna stylizacja była spójna lepiej unikać intensywnych kolorów i brokatu, a postawić na barwy pastelowe, lekko przydymione. Można śmiało wykorzystać wszelkie odcienie zieleni, brązu i beżu. Świetnie wyglądają również kontrasty, lecz opierające się na kolorach występujących w naturze, np. czerwonym lub żółtym.

Las na talerzu

Wybierając zastawę weselną, powinniśmy skupić się na prostocie. Najlepiej wyglądają białe, czarne, złote lub miedziane talerze. Jeśli nie chcecie, aby stoły wyglądały nudno, można je udekorować mchem. Pod talerze można podłożyć okrągłe plastry drewna, jednak warto zadbać, aby były dobrze wygładzone i nie poraniły gości.

Przy białych serwetkach świetnie prezentują się zielone gałązki np. rozmarynu, paproci, jemioły lub cisu. Można także wykorzystać ususzone kwiaty, a pod tym względem zdecydowanie góruje lawenda!

Leśny motyw na weselu to nie tylko dekoracje, ale także odpowiednio dobrane menu. Jeśli pora roku nam sprzyja, na talerzach zdecydowanie powinny pojawić się dary natury pochodzące prosto z lasu: jagody, jeżyny czy grzyby. Na stołach dodatkowo może pojawić się dynia, bakłażan i cukinia, zarówno w sałatach, gulaszach jak i zupach.

Doskonale pasują również soczyste dania mięsne, np. z dziczyzny czy jagnięciny. Leśny motyw świetnie sprawdza się podczas wesela organizowanego jesienią. Możemy obserwować wtedy za oknami piękną paletę kolorów, których romantyczny klimat przenika do wnętrza sali weselnej.  Gorące i aromatyczne dania nie tylko nasycą gości, ale także rozgrzeją w chłodniejsze wieczory.

Leśny motyw na wesele daje ogromne możliwości przy niewielkich kosztach, ponieważ większość dekoracji znajdziemy na ziemi. Bazując na naturalnych elementach nie będziemy mieć problemu, co zrobić z ozdobami, gdy uroczystość się zakończy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.