Atrakcje weselne,  Finanse ślubne,  Muzyka,  Organizacja wesela,  Usługi weselne

Zespół czy DJ na wesele? Wady i zalety.

Muzyka na weselu to jeden z najbardziej kluczowych elementów każdego przyjęcia. To od niej zależy, czy Goście zapamiętają wesele jako udane i pełne zabawy, czy jako zwykłe spotkanie skupione na rozmowach. Dlatego też wybór związany z rodzajem tła muzycznego jest tak istotny.

Para Młoda, podejmując decyzje o muzyce na weselu, musi zwrócić uwagę na wiele czynników. Ważny jest charakter uroczystości, budżet przeznaczony na przyjęcie, gusta Gości, a przede wszystkim własne upodobania. Najbardziej popularnymi propozycjami muzycznymi w aktualnych trendach są zespoły i DJ. Wiele par staje przed trudnym i często niejednoznacznym wyborem wyszukując w przeglądarkach internetowych hasło ‘’DJ czy zespół co wybrać’’. Dlatego właśnie specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże zdecydować, co będzie lepszym wyborem: DJ czy zespół na wesele.

Dlaczego DJ na wesele

DJ to nowoczesna i sprawdzona forma urozmaicenia zabawy weselnej. Coraz więcej par decyduje się zaproszenie jednego frontmana z elektronicznym sprzętem. Dlaczego? Przedstawiamy Wam najbardziej istotne plusy i minusy zatrudnienia DJ na wesele.

Zalety

DJ na weselu może zaproponować bardziej różnorodną muzykę. Ze względu na duży repertuar nie ograniczany przez umiejętności gry na instrumencie, czy znajomość tekstu DJ może bez problemu wpasować się w gusta weselników niezależnie od tego, czy wolą bawić się przy disco polo, nowych hitach, czy przy starych, dobrych i znanych numerach. Każdy z Gości bez problemu może też poprosić o dedykację czy konkretny kawałek, a DJ z pewnością znajdzie go w swoim zapleczu. Dlatego też DJ to świetne rozwiązanie zarówno dla starszych, jak i młodszych Gości.

Co więcej, DJ przez całą noc może grać tak samo – puszczana przez niego muzyka nie da po sobie znaków zmęczenia. DJ może bez problemu zrobić sobie przerwę, a muzyka dalej będzie grała i bawiła Gości. Cena usługi DJ również może okazać się o wiele niższa niż koszt zaproszenia całego zespołu. W tym przypadku Para Młoda musi zapewnić jedzenie, a nawet nocleg jedynie dla jednej osoby, a nie dla całej załogi muzycznej.

Wady

Jeżeli zależy Wam na dużej integracji usługodawcy z Gośćmi, wybór DJ może okazać się nietrafny. Zdecydowanie trudniej nawiązać mu będzie relację, puszczając kawałki z płyt ze słuchawkami na uszach. Jednak DJ coraz częściej wychodzi naprzeciw temu problemowi, oferując swoje usługi w zestawie z wodzirejem, który zajmie się pobudzeniem publiki.

Zespół na wesele – plusy i minusy

Zespół weselny to tradycyjne i znane od wielu lat rozwiązanie, które niejednokrotnie sprawiło, że przyjęcia odniosły ogromny sukces. Muzyka na żywo wprowadza niepowtarzalny klimat, który jest niezwykle ceniony przez Pary Młode i Gości. Co jednak przemawia za i przeciw zespołowi na weselu?

Zalety

Największą zaletą zespołu weselnego jest autentyczność i integrowanie się z gośćmi. Radosne pokrzykiwania i tańce członków zespołu pozwalają uwierzyć, że i oni doskonale się bawią, co pozytywnie wpływa na atmosferę całej imprezy. Zaangażowanie i pełne oddanie w kontakt z publiką – to właśnie wszyscy cenią sobie w zespołach weselnych. Muzycy z łatwością stworzą niepowtarzalną więź z Gośćmi, a Ci odwzajemnią to aktywną zabawą. Dodatkowo instrumenty i śpiew na żywo robią o wiele większe wrażenie na uczestnikach przyjęcia. W przypadku zespołu nie zabraknie również typowych przyśpiewek weselnych takich jak ‘’gorzko, gorzko’’, czy ‘’sto lat’’.

Wady

Niestety z zamian za typowy weselny klimat, Pary Młode muszą pogodzić się z paroma znaczącymi przeszkodami. Zespół weselny zazwyczaj nie może pochwalić się taką samą różnorodnością jak DJ. Muzycy mają przygotowany repertuar, którego trzymają się przez całe przyjęcie i rzadko przyjmują sugestie Gości. Co więcej, pod koniec wesela może być zauważalny spadek energii, ze względu na ogromny wysiłek, jaki zespół wkłada w poprawne wykonanie znanych utworów. Większość polskich zespołów ogranicza się również jedynie do rodzimych utworów, co może nie spodobać się Parze Młodej, a nawet najlepszy zespół nie odwzoruje idealnie oryginalnego wykonawcy. Dodatkowo zatrudnienie zespołu może wiązać się z o wiele większymi kosztami niż wynajęcie DJ – więcej muzyków równa się więcej miejsc noclegowych i zestawów cateringowych.

Dobór oprawy muzycznej na wesele to indywidualny wybór każdej pary, najważniejsze jest jednak to, by między wynajętym muzykiem a Młodą Para nawiązała się relacja, która pozwoli spełnić wszystkie oczekiwania nowożeńców i Gości. Ważne jest profesjonalne i elastyczne podejście. Zespół musi mieć również świadomość, że jest to dla Was niezwykle ważny dzień, podczas którego towarzyszy wiele stresu stres. Natomiast Młoda Para musi pamiętać, że muzycy to też ludzie. Mogą się zmęczyć, dlatego należy docenić ich zaangażowania i zapewnić wygodę pracy. Każda strona musi być cierpliwa i wyrozumiała, a na pewno wesele odniesie oczekiwany sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.