Finanse ślubne,  Zaproszenia ślubne

Co dać Parze Młodej zamiast kwiatów?

Lubimy dostawać kwiaty na różne okazje – urodziny, rocznice, Walentynki czy Dzień Kobiet. Dla wielu więc logicznym jest to, że kwiaty również wręcza się Parze Młodej na ślubie. Cóż… jest to trochę inna sytuacja niż w przypadku innych okazji.

Przede wszystkim dlatego, że otrzymany bukiet znajdzie się w domu Młodych dopiero po kilkunastu godzinach. Czy sala weselna przez ten czas poprawnie zaopiekuje się o wszystkie wiązanki? Ciężko powiedzieć – obsługa będzie miała podczas wesela wiele innych obowiązków. Pozostaje więc niepewność, czy piękna wiązanka dotrwa w stanie nienaruszony do momentu, w którym będzie mogła być podziwiana na spokojnie w domu. Inna sprawa, że Młodzi często wprost informują swoich gości weselnych na zaproszeniach, że nie chcą kwiatów, a wolą w zamian coś innego.

No właśnie… co innego można dać Parze Młodej na ślub zamiast kwiatów?

Vouchery na ślub

To chyba nasza ulubiona propozycja 😊 Zamiast kwiatów, które zaraz zwiędną, warto wrzucić świeżo upieczonym małżonkom voucher na koperty z pieniędzmi. Może być to voucher do kina, do teatru czy na inną atrakcję (pamiętajcie, żeby voucher był dla dwóch osób!). Może to być też karta upominkowa do sklepu z dodatkami czy wyposażeniem do domu. Jest to dodatek, więc nie musi być to karta na kilkaset złotych. 50 zł Młodym też zawsze się przyda – choćby na ładne ręczniki do wspólnej łazienki czy małżeńskie kubki 😉

Zdrapki, kupony LOTTO na ślub

Kto nie ma szczęścia w miłości, ten ma w grach – my nie wierzymy w to powiedzenia, dlatego kolejną naszą propozycją jest dorzucenie kuponów LOTTO lub kilku zdrapek do ślubnej koperty. Może akurat Młodzi okażą się podwójnymi szczęściarzami: zakochanymi i bogatymi 😉 Wśród znajomych mamy takie pary, którym ze zdrapek udało się wygrać ponad tysiąc złotych, mamy też takich, którzy do ślubnych prezentów dorzucili ze zdrapek raptem kilka złotych. Nie ma reguły – warto spróbować 😃

Personalizowany prezent na ślub

Chyba wszyscy lubią dostawać personalizowane prezenty, prawda? W każdym razie MY lubimy 🙂 Zamiast kwiatów możesz kupić upominek, który zostanie z Młodą Parą na lata i będzie przypominał o tym wyjątkowym dniu. Mogą to być personalizowane kalendarze, kubki, kieliszki, książka z własnoręcznie napisaną dedykacją. Ostatnio bardzo popularne są mapy nieba. W ramce otrzymujemy przedstawienie na płaszczyźnie gwieździstego nieba, które wygląda tak samo jak niebo nad głowami Młodych w dniu i miejscu ślubu.

Alkohol na prezent ślubny

Chyba najpopularniejszy „zamiennik” kwiatów. Wiele par prosi w zaproszeniach, by zamiast bukietu goście wręczyli im jakiś fajny alkohol. Czasem jest to niesprecyzowane, a czasem napisane wprost, że ma być to wino. Warto wtedy się trochę wysilić i nie kupować pierwszego lepszego wina za dychę, tylko poczytać etykietki i wybrać takie, które według nas może smakować Młodym, które ma elegancką butelkę lub pochodzi z jakiegoś konkretnego regionu, np. wina zielonogórskie czy takie przywiezione specjalnie dla Młodych z wakacji. Para Młoda na pewno to doceni.

To tylko kilka z propozycji zamienników kwiatów na ślub. Co byście dorzucili od siebie? Napiszcie nam w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.