Atrakcje weselne,  Dekoracje weselne,  fotografia ślubna,  Miejsce na wesele,  Usługi weselne

Dzieci na weselu – jakie atrakcje im zapewnić?

Każda Para Młoda musi stanąć przed wyborem, czy na swoje wesele zaprosić dzieci. Jeśli już zadacie sobie pytanie „Wesele z dziećmi. Tak czy nie?” i wybierzecie tę pierwszą opcję, musicie się zastanowić, co zrobić, by dzieci dobrze się bawiły i dały dobrze bawić się swoim rodzicom. Co Para Młoda może zaoferować swoim najmłodszym gościom? Pomysłów jest kilka.

Animator dla dzieci

Najłatwiejszą, ale też najdroższą opcją, jest animator dla dzieci. Wynajęcie osoby, która zajmie czas młodym gościom, organizując im najróżniejsze zabawy i konkursy, będzie doskonałym pomysłem, jeśli dysponujecie większym budżetem lub gdy tych dzieci na naszym weselu ma być całkiem sporo. Małe przedszkole będzie trudno opanować bez zewnętrznej pomocy. Animatorzy organizują konkursy sportowe, muzyczne, plastyczne czy różne zabawy (np. ciuciubabka, „stary niedźwiedź mocno śpi”, w chowanego, jedzenie bez pomocy rąk owocu zawieszonego na sznurku). Jest to jednak droga opcja, tym bardziej, jeśli animatora chcemy wynająć na kilka godzin.

fot. Unsplash

Kącik dla dzieci

Jeśli dzieci na weselu ma być mniej i wiemy, że dzieci te są raczej grzeczne i zdyscyplinowane, może wystarczy zaaranżować kącik zabaw? W takim kąciku może znaleźć się stół z kolorowankami, łamigłówkami, grami planszowymi, kalamburami. Mogą znaleźć się też maskotki i samochodziki dla tych młodszych dzieci.

fot. Unsplash

Bańki mydlane

Kto nie kocha baniek mydlanych? I nie mówimy tu tylko o dzieciach! Jest to świetna zabawa i co lepsze… wizualnie pięknie się prezentująca! Tu naprawdę niewiele trzeba. Wiadro z płynem, specjalne urządzenia do puszczania baniek i zabawa gwarantowana! W cieplejsze pory roku taką zabawę można zorganizować na dworze. Ale gdy temperatura za oknami sali weselnej będzie niska, nic nie szkodzi, by takie bańki puszczać również wewnątrz budynku. Dziecięcą zabawę można wykorzystać również do zrobienia ładnych, oryginalnych zdjęć Pary Młodej i gości weselnych. Dzieci poczują, że dostały bardzo ważną rolę, a fotograf czy kamerzysta będzie cieszył się z ciekawych ujęć.

fot. Unsplash

Mali fotografowie

Para Młoda może zakupić również jednorazowe aparaty i rozdać dzieciom. Poczują się oni jako profesjonalni fotografowie. Zajmie to również ich czas, a my będziemy mieć ciekawe zdjęcia z nieco niecodziennej perspektywy. Popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, cieszy się również fotobudka. Dzieci będą mogły się przebierać, chwytać śmieszne napisy i pozować. Zdjęcia z fotobudki będą doskonałą pamiątka zarówno dla Pary Młodej, dzieci, jak i ich rodziców.

fot. Unsplash

Powierz dzieciom ważne zadania

Dzieci mogą poczuć się bardzo ważne nie tylko tworząc scenografię zdjęć, ale już podczas samej ceremonii ślubnej w kościele lub urzędzie. Widok pięknie ubranych dziewczynek rzucających płatki kwiatów zawsze jest rozczulający. A chłopcy w małych garniturach trzymający obrączki? Cud, miód i orzeszki! Sama słodycz 🙂

 

fot. Unsplash

Pozwól dziecku poczuć się jak dorosły

A może tak drink bar dla najmłodszych? Oczywiście nie namawiamy dzieci do picia alkoholu lub pokazywania im, że alkohol jest zdrowy. Od czasu do czasu jednak można im pozwolić wznieść toast wraz z dorosłymi gośćmi za Parę Młodą. Oczywiście wznieść toast tylko bezalkoholowymi trunkami! Może to być popularne Piccolo lub kolorowy drink przygotowany przez barmana. Drink bar może być bowiem super atrakcją nie tylko dla dorosłych. Wystarczy, że barman przygotuje te same drinki, co dorosłym, tylko bez dodatku alkoholu. Fajnie uprzedzić barmana, że na weselu będą dzieci. Może akurat przygotuje w menu jakieś ciekawe trunki specjalnie dla dzieci? Z dodatkiem żelków, zielonych i niebieskich syropów, które z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych?

fot. Unsplash

Atrakcje weselne zarówno dla starszych, jak i młodszych

Czasem nie trzeba wiele kombinować. Wiele atrakcji, które cieszą się popularnością na weselach, sprawią radość zarówno tym starszym, jak i tym młodszym gościom weselnym. Do takich atrakcji niewątpliwie należą sztuczne ognie, zimne ognie, pokazy tańca, fireshow i lampiony szczęścia.

fot. Unsplash

Candy bar

Słodki bufet jest uwielbiany nie tylko przez dzieci. Kolorowe pianki, żelki, babeczki, precelki, paluszki. Na pewno będzie to często oblegane miejsce przez wszystkich gości.

fot. Unsplash

Stół, przy którym usadzicie dzieci, też powinien przyciągać ich uwagę i różnić się od tego, przy którym siedzą starsi goście. Kolorowe kubeczki, słomki, talerzyki, serwetki z pewnością ucieszą dzieci. Pamiętajmy tylko, żeby nie przesadzić. To nasz dzień, więc wystrój sali podobać ma się przede wszystkim nam. Stolik dla dzieci może być bardziej kolorowy, ale nie kiczowaty. Powinien pasować do reszty dekoracji choć w pewnym stopniu.

Warto dzieciom wręczyć dodatkowe upominki, np. torebkę ze słodyczami czy cukierkowe bransoletki.

Miejsce zabaw dla dzieci

Decyzję o zaproszeniu dzieci na wesele warto podjąć jeszcze przed szukaniem sali weselnej. Dlaczego? Wiele obiektów weselnych posiada w swojej ofercie specjalne miejsca zabaw dla dzieci, np. plac zabaw, salę zabaw, dmuchaną zjeżdżalnię, boiska sportowe. Niektóre obiekty współpracują również na stałe z animatorami, więc oferują taką usługę w atrakcyjnej cenie.

fot. Unsplash

Jakie jest Wasze zdanie na temat dzieci na weselu? A jeśli planujecie dzieci na weselu, to jakie atrakcje chcecie im zapewnić? Podzielcie się w komentarzach!

fot. Unsplash

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *