Organizacja wesela,  Sala weselna,  Usługi weselne

Od czego zacząć planowanie wesela, aby ze wszystkim zdążyć?

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. W tym wirze przygotowań bardzo łatwo jest pominąć niektóre kwestie… dlatego przychodzimy z pomocą! W dzisiejszym artykule napiszemy, od czego zacząć planowanie tego ważnego dnia, tak by ze wszystkim zdążyć, a w rezultacie zdjąć z siebie ogromny stres.

Od czego zacząć planowanie ślubu i wesela?

Wiele par od razu po zaręczynach podejmuje kroki w kierunku organizacji ślubu. Podstawą jest oczywiście ustalenie daty. Z tą kwestią wiąże się kilka zabobonów – m.in. o tym właśnie pisaliśmy w artykule, którego tematem były przesądy ślubne i weselne. Gdy już uda się wybrać tę jedyną, wymarzoną datę, należy przygotować wstępną listę gości weselnych oraz ustalić budżet weselny. Warto zapisać na kartce wszystkich przyjaciół oraz członków rodziny, by o nikim nie zapomnieć. To bardzo ważne, by móc ten dzień celebrować w gronie najważniejszych osób. Dookreślenie tych kwestii pomoże w poszukiwaniu najlepszego miejsca na organizację wesela. Trzeba przyznać – w Polsce znajduje się wiele wyjątkowych miejsc na wesele, które wyróżniają się malowniczą lokalizacją, usługami świadczonymi na wysokim poziomie oraz serdeczną, rodzinną atmosferą. Z pewnością każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie – zarówno pary lubujące się w klimatycznych dworkach, jak i te, które cenią luksusowe miejsca na wesele. Zdecydowanie jest w czym wybierać!

Fot. Unsplash

Po wybraniu najbardziej odpowiedniego miejsca, należy zarezerwować termin. Następnie, pora poszukać kamerzysty i fotografa, którzy uwiecznią te najcudowniejsze momenty podczas przysięgi oraz całonocnej zabawy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając fotografa na wesele. Organizacja wesela to także nawiązanie współpracy z muzykami (należy się zastanowić – zespół muzyczny czy DJ na wesele) oraz z florystą, fryzjerem i makijażystką. Terminy u takich usługodawców są dosłownie na wagę złota – warto więc zarezerwować je z wyprzedzeniem.

Fot. Unsplash

Organizacja ślubu i wesela

Wiemy już, od czego zacząć planowanie ślubu i wesela, więc pójdźmy kilka kroków dalej. Gdy już uda się załatwić wszelkie kwestie formalne, z powodzeniem można przejść do tej zdecydowanie bardziej przyjemnej części. Mianowicie, przyszła Panna Młoda może rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej, a przyszły Pan Młody – garnituru. Przed tym warto ustalić styl przyjęcia, co będzie pomocne podczas dobierania ubioru oraz dodatków. W międzyczasie, na kilka miesięcy przed ślubem, należy wybrać obrączki, zaplanować podróż poślubną, a także wysłać zaproszenia dla gości. Koniecznie musi się znaleźć w nich data, do której trzeba potwierdzić swoją obecność. Następnie, gdy już dokładna liczba osób będzie znana, należy przekazać ją obsłudze obiektu weselnego – pozwoli to na przygotowanie konkretnej liczby miejsc oraz odpowiedniej ilości kulinariów. To także odpowiedni moment na wybór menu weselnego, zamówienie tortu oraz zarezerwowanie miejsc noclegowych.

 

Fot. Unsplash

Planowanie wesela – ostatnie przygotowania!

Data ślubu zbliża się wielkimi krokami… jeszcze tylko około 4 miesięcy do tego ważnego dnia. Jest to odpowiedni czas na kupno alkoholu, zamówienie samochodu, rezerwację transportu weselnego, kupno prezentów dla rodziców w ramach podziękowań, wybór papeterii, a także konsultacje z florystą oraz dekoratorką. Jest to także dobry moment, by zacząć się uczyć pierwszego tańca.

Fot. Unsplash

Na szczęście im bliżej tego dnia, tym też mniej kwestii organizacyjnych. Pod warunkiem oczywiście, że para stworzy sobie listę „od czego zacząć planowanie ślubu„. Ostatnie tygodnie to czas, który warto poświęcić na wypełnienie niezbędnych dokumentów do Urzędu Stanu Cywilnego, spisanie potrzebnych protokołów przedślubnych w parafii, przymiarki sukni ślubnej i garnituru, ustalenie szczegółów z fotografem, kamerzystą, DJ’em oraz zamówienie bukietów. Nie zapomnijcie także się zrelaksować i czerpać radości z tych przygotowań – na pewno czeka Was moc atrakcji podczas przyjęcia kawalerskiego i panieńskiego. Ponadto, zastanówcie się, jakie zabiegi relaksacyjne na ciało przed ślubem są w stanie Was najbardziej odprężyć.

Fot. Unsplash

Planowanie wesela – lista

I choć początkowo pytanie o to, od czego zacząć planowanie wesela, potrafi spędzać sen z powiek wielu narzeczonym, to racjonalne podejście i odpowiednie przygotowanie jest zdecydowanie kluczem do sukcesu, który zwalczy owy stres. Niezawodne jest stworzenie listy rzeczy, których należy dopilnować. W jednym miejscu znajdą się wszystkie najważniejsze kwestie organizacyjne – trudno będzie zatem którąś z nich pominąć. Ponadto, wykreślanie czy też odhaczanie tego, co już udało się załatwić, potrafi być szalenie satysfakcjonujące! Nie pozostaje nam więc nic innego, jak życzyć powodzenia podczas całego procesu organizacji ślubu i wesela – nie jest to takie straszne, jak mogłoby się wydawać!

Fot. Unsplash